Polityka

Jest pierwsza dymisja po raporcie NIK! Marian Banaś dopiął swego?

To koniec wolnych mediów. Prokuratura będzie uciszać przeciwników władzy
fot. flickr/KPRM

Wydarzeniem tygodnia jest nowa odsłona “wojny domowej” na linii Banaś – PiS. Raport NIK ujawnił szereg nieprawidłowości w działaniach Ministerstwa Sprawiedliwości związanych z reformą Patryka Jakiego. Kontrolerzy dopatrzyli się nieprawidłowości przy wydatkowaniu aż 115 milionów złotych z państwowych funduszy. Sprawa jest poważna, Ziobro podjął decyzję o dymisji.

“Kozłem ofiarnym” afery Jakiego został komendant kaliskiego Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, wnioskował o to wiceminister. Choć nieprawidłowości dotyczą o wiele większych sum pieniędzy, przykład kaliskiego wydania afery Jakiego był najbardziej jaskrawy. W ośrodku szkoleniowym wybudowano tor przeszkód, proste konstrukcje z rur i sznurów według biegłych nie mogły kosztować więcej niż 60 tys. zł. Jednak podatnicy zapłacili za nie prawie 400 tys. zł.

Na aferę pierwszy zareagował Patryk Jaki, europoseł odwiedził studia telewizyjne największych stacji tłumacząc się z trefnej reformy. Zarzucał kontrolerom nieznajomość warunków rynkowych. Wycena rynkowa przeprowadzona przez biegłych wskazała, że treningowy tor przeszkód dla Służby Więziennej był przepłacony ponad pięciokrotnie.

źródło: onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie