Polityka i Społeczeństwo

Jest nowy wątek w aferze hakerskiej! Na tapecie mail zaadresowany do Jarosława Kaczyńskiego

rząd
Flickr.com/PiS

W sieci pojawił się następnym dokument, który ponoć pochodzi ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka. To notatka zaadresowana do Jarosława Kaczyńskiego, a dotycząca polityki państwa wobec polskiego przemysłu obronnego.

Notatka dla Kaczyńskiego

Dokument pochodzi podobno z grudnia 2020 r.. Jeśli jest prawdziwy, Kaczyński, jako wicepremier ds. bezpieczeństwa, zaakceptował rekomendację “działań związanych z wdrażaniem polityki państwa wobec polskiego przemysłu obronnego”. Chodzi o plany na lata 2021-2026. W kwestii Polskiej Grupy Zbrojeniowej rekomendowana była koncentracja działalności na rozwoju i produkcji uzbrojenia, zwiększenie samodzielności spółek produkcyjnych Grupy i racjonalizacja struktury zarządczej”.

Afera mailowa

Na początku czerwca w sieci (konkretnie w serwisie Telegram) pojawiły się pierwsze “wyciekłe” maile, które miały ponoć pochodzić ze skrzynki mailowej szefa KPRM. Michał Dworczyk przyznał też, że dokonano ataku hakerskiego na jego skrzynkę.

Ofiarami ataków hakerskich było ponoć wielu innych polskich polityków, ale jest jest jasne, o jakich konkretnie posłów czy członków rządu chodzi.

Problem z mailami, które teraz są publikowane w sieci, polega na tym, że nie wiemy do końca, czy są w ogóle autentyczne. Mogą być też próbą wywołania kryzysu politycznego w Polsce, zwłaszcza jeśli za działaniami hakerów faktycznie stoją służby obcego kraju. Wtedy byłoby to częścią cyberwojny, jaka może prowadzić np. Rosja. Sprawa powinna zostać dokładnie zbadana.

Źródło: NaTemat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie