Polityka i Społeczeństwo

Jest nowy raport ministerstwa! Wreszcie mniej zakażeń, niepokoi liczba zgonów

Resort zdrowia opublikował nowy raport. Liczba zakażeń spadła poniżej 30 tysięcy, ale bardzo niepokoi liczba zgonów.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o 28 073 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 145 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 426 pacjentów – to łącznie 571 ofiar.

Wczoraj resort informował o nieco ponad 30 tysiącach nowych zakażeń. To duża liczba, ale o 5 tysięcy niższa, niż w poprzedni piątek. Porównanie poprzedniej soboty do dzisiaj też wypada korzystnie – tydzień temu zakażeń było więcej o ponad 3,5 tysiąca. Oczywiście to za wcześnie, by mówić o stałym spadkowym trendzie – zobaczymy, jak na poziom zachorowań wpłyną święta Wielkanocne. Przy tym niepokoi liczba zgonów, która bynajmniej nie spada.

Od tygodnia w całym kraju obowiązują zaostrzone restrykcje. Teoretycznie mają potrwać do 9 kwietnia, ale jest praktycznie przesądzone, że zostaną przedłużone. Teraz priorytetem dla rządu jest opanowanie sytuacji w służbie zdrowia. Gdy okaże się, że Wielkanoc nie przyniosą wzrostu zachorowań, a za to potwierdzi się trend spadkowy, będzie można pomyśleć o odmrażaniu gospodarki. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość.

Oczywiście wiele z tych obostrzeń pozostanie z nami na jeszcze kolejne tygodnie, to bez wątpienia. To nie jest tak, że 9 kwietnia wszystkie obostrzenia zostaną zniesione. Natomiast miejmy nadzieję, że, powiedzmy od następnych dni po tym terminie, część z nich będzie mogła być chociaż zmniejszona – powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller na antenie Polskiego Radia.

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie