Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Jest mocny komentarz Donalda Tuska na temat wyborów. “Zła, skorumpowana, agresywna władza”

Nie ma złych wyborców, jest zła władza – napisał na Twitterze Donald Tusk. To jego pierwszy komentarz po ogłoszeniu wyników drugiej tury wyborów prezydenckich.

Od wczoraj wiadomo, że prezydentem Polski został Andrzej Duda. Kandydat wspierany przez PiS pokonał Rafała Trzaskowskiego o około 400 tysięcy głosów. Sam kandydat obozu demokratycznego, którego popierał Donald Tusk, zebrał ponad 10 milionów głosów.

Po wyborach zaczęły się analizy: który z kandydatów wygrał w jakim regionie, kto dokładnie na nich głosował i czy Trzaskowski mógł zrobić więcej, by zebrać brakujące głosy. Wynik wyborów skomentował także Donald Tusk, który podczas kampanii często publikował na Twitterze wpisy, ironicznie oceniające aktualną sytuację polityczną w Polsce. Tym razem także uderzył w obóz rządzący.

Nie ma złych wyborców. Nie ma też złych regionów. Jest zła, skorumpowana i agresywna władza. To ona dzieli, by rządzić. Walczmy z nią, nie między sobą – napisał były premier.

W niedzielę Donald Tusk opublikował zdjęcie z lokalu wyborczego, w którym głosował wraz z rodziną.

Twój głos nie jest gorszy niż mój – napisał, zachęcając do udziału w wyborach. Wiele z jego wcześniejszych wpisów stawało się hitami internetu. W jednym z poprzednich tweetów Tusk zaprosił Jarosława Kaczyńskiego na „długi wspólny spacer”. Ironizował też z kontrowersyjnej wypowiedzi Andrzeja Dudy o obowiązkowych szczepieniach.

Na to, co im dolega, szczepionki nie ma i nigdy nie będzie. Pewnie dlatego są przeciw szczepieniom – skomentował były premier.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie