Kultura Po godzinach

“Jest kretynem i pajacem” – ostry wpis Wojciecha Manna stał się hitem sieci. Internauci interpretują go jednoznacznie

Wojciech Mann odchodzi z Trójki

W mediach społecznościowych Wojciecha Manna pojawił się zaskakujący wpis, który od razu stał się hitem sieci. Choć w treści nie padają żadne nazwiska, internauci zinterpretowali post jednoznacznie – jako krytykę głowy państwa.

Wojciech Mann odszedł z Polskiego Radia w marcu, ale od tamtego czasu nie próżnuje. Pracuje nad rozwojem nowej internetowej stacji, Radia Nowy Świat. Nie stracił też kontaktu z fanami – jest bardo aktywny w mediach społecznościowych.

W publikowanych treściach nie unika tematów politycznych – przypomnieć można satyryczną serię o „inteligentnym stołku”.

Tym razem Mann zamieścił na Facebooku dość dosadny post. Wystarczy powiedzieć, że określa tam kogoś „kretynem i pajacem”. Nazwisko owego „kretyna” nie pada, ale internauci wyczuli, że we wpisie jest drugie dno.

– Chciałbym oświadczyć, że moja opinia o pewnym eleganckim panu, iż jest kretynem, jest wyjęta z kontekstu. W pełnym nie zmanipulowanym brzmieniu mówiła, że jest kretynem i pajacem – napisał Mann w niedzielę na Facebooku.

Wpis szybko stał się hitem sieci – zyskał ponad 2 tysiące udostępnień i 25 tysięcy polubień. Komentarze wskazują, że internauci odebrali wpis jako krytykę Andrzeja Dudy. Podczas niedawnego wiecu wyborczego w Brzegu prezydent straszył „ideologią LGBT”, która ma być „neobolszewizmem”. Wystąpienie Dudy zacytowały media z całego świata. Prezydent tłumaczył się później, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu.

Na profilu Wojciecha Manna na Instagramie można zobaczyć satyryczne filmiki o „inteligentnym stołku”. Mann opowiada w nich o stołku, który słucha poleceń – między innymi podpisuje wszystkie podsunięte dokumenty. I w tym przypadku nie padają żadne nazwiska, ale internauci od razu wychwycili drugie dno.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Zawsze gotów #okrągłyigładki

Post udostępniony przez Wojciech Mann (@wojciechmannofficial)


Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie