Polityka i Społeczeństwo

Jest komentarz Trzaskowskiego ws. skandalicznego wpisu Terleckiego. Dosadne słowa

Wczoraj przez cały dzień mówiłem naszym białoruskim gościom (…) że w kwestii wsparcia dla białoruskiej opozycji i tamtejszego społeczeństwa obywatelskiego mówimy z rządem jednym głosem (…) A kilka godzin później pojawił się komentarz, który – delikatnie mówiąc – dowodzi, że marszałek Ryszard Terlecki nie ma pojęcia, czym jest polska racja stanu – skomentował Trzaskowski. Prezydent Warszawy nie rozumie oburzenia środowisk PiS – bo Terleckiego bronili i Mateusz Morawiecki, i Michał Dworczyk – że liderka białoruskiej opozycji spotyka się i z polskim rządem, i z samorządowcami.

Zamiast koordynować pomoc, zamiast szukać pola do współpracy, działać na rzecz polskiej racji stanu, Terlecki każe im wybierać: albo spotykacie się z rządem, albo z samorządowcami i młodzieżą. Zamierza cenzurować program wizyt Białorusinów w Polsce. To po prostu niesłychane!

– ocenia Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy wyraził nadzieję, że zapowiedzi Terleckiego nie zmienią się w realny scenariusz.

Mam nadzieję, że tu w grę wchodzą tylko złe emocje i że politycy PiS szybko ochłoną. Powinni przestać zachowywać się niedojrzale, przestać szkodzić polskiej racji stanu – stwierdził prezydent Warszawy.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie