Polityka i Społeczeństwo

Jest komentarz Trzaskowskiego ws. skandalicznego wpisu Terleckiego. Dosadne słowa

Rafał Trzaskowski
Fot. Flickr

Nie milkną echa skandalicznego wpisu Ryszarda Terleckiego na temat Swiatłany Cichanouskiej. Tym razem głos w tej sprawie zabrał Rafał Trzaskowski. – Marszałek nie ma pojęcia, czym jest polska racja stanu – skomentował prezydent Warszawy.

Swiatłana Chichanouska gościła 4 czerwca w Polsce. Rozmawiała między innymi z Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Prezydent Warszawy potwierdził jej udział w Campus Polska, wydarzeniu, które organizuje na przełomie sierpnia i września.

Fakt, że liderka białoruskiej opozycji spotyka się z przedstawicielami polskiej opozycji nie spodobał się Ryszardowi Terleckiemu. Wicemarszałek dał upust emocjom na Twitterze.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał wicemarszałek, czym wywołał burzę. KO, Lewica i Polska 2050 już złożyły wniosek o odwołanie Terleckiego z pełnionej w Sejmie funkcji.

Do sprawy odniósł się też Rafał Trzaskowski. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prezydent Warszawy stwierdził, że politycy PiS wykorzystują białoruską opozycję do wewnętrznych sporów politycznych.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie