Polityka i Społeczeństwo

Jest decyzja. Wiemy, do kiedy każdy dorosły Polak otrzyma swoje e-skierowanie!

Na jutrzejszej konferencji rządu ma być podany szczegółowy harmonogram szczepień. Niedługo każdy dorosły będzie mógł się zarejestrować.

W poniedziałek 12 kwietnia została uruchomiona rejestracja do szczepienia kolejnych roczników. Każdego dnia mogą się rejestrować nowe roczniki począwszy od 1962 roku. Harmonogram przewiduje na 24 kwietnia rejestrację osób z rocznika 1973. Dzisiaj mogą się rejestrować obywatele urodzeni w 1968 r.

Dzisiaj na Dolnym Śląsku z wizytą był premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział uwolnienie e-skierowań – Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy powyżej 18. roku życia otrzymał e-skierowanie i zapisywał się na szczepienie tak, żeby najpóźniej do sierpnia – a mamy nadzieję, że nawet wcześniej – mógł zostać zaszczepiony – informuje po konferencji prasowej szefa rządu Interia.pl. Szef rządu dodał, że w II kwartale tego roku, do Polski przybędzie o 4 miliony więcej szczepionek niż było planowane.

Michał Dworczyk precyzował, że do 10 maja “wszyscy Polacy powyżej 18. roku życia będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli już się rejestrować na konkretne terminy szczepień”. Zapowiedział, że szczegółowy harmonogram, kiedy poszczególne roczniki będą mogły się rejestrować, zostanie przedstawiony we wtorek.

Źródło Interia.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie