Polityka i Społeczeństwo

Jest decyzja w sprawie Kuchcińskiego. Ten sygnał dla wyborców zmieni wynik wyborów?

Na dzisiejszej konferencji prasowej, w której wzięli udział Jarosław Kaczyński oraz Marek Kuchciński podano informacje o dymisji marszałka Sejmu! „W dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu” – oświadczył marszałek Kuchciński, stojąc obok prezesa swojej partii.

Afera Air-Kuchciński

Od kilku dni trwa medialne zamieszanie związane z prywatnymi lotami Kuchcińskiego, z wykorzystaniem państwowych samolotów czy śmigłowców. Prawie dzień w dzień pojawiają się kolejne informacje o nowych przelotach czy nieuprawnionych pasażerach, którzy znajdowali się na pokładzie. Wyszły na jaw także informacje o tym, że odbywały się loty o statusie państwowym, a na pokładzie znajdowały się tylko osoby z rodziny Kuchcińskiego, bez żadnego uprawnionego do podróży oficjela.

Przykre jest to, że powodem decyzji nie jest faktycznie uznaniem swojej winy, ale jedynie chęć uniknięcie dalszego zamienia medialnego, które nie służy partii w czasie wyborczym. Mogą o tym świadczyć marszałka: – „Ponieważ opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie, uznałem, że nie będę mógł dalej pełnić tej funkcji” – komentował decyzję Kuchciński

Zwycięstwo opozycji?

Opozycja od samego początku domagała się dymisji marszałka z pełnionej przez siebie funkcji. PiS długo stał na stanowisku, że nic takiego się nie wydarzyło i o dymisji nie ma mowy. Jednak z czasem ich tłumaczenia stawały się coraz bardziej kręte i absurdalne, a sami nie kontrolowali już nowych informacji, których nie udało się ukryć.

Wczoraj na Nowogrodzkiej w siedzibie PiS trwały gorące narady, których efektem jest dzisiejsza konferencja. Oznaczać to może, że prezes Kaczyński uległ presji opozycji i uznał faktyczną winę Kuchcińskiego. Żadne inne tłumaczenie tutaj tego nie zmienią. Nawet pomimo słów Kaczyńskiego, że “prawo nie zostało złamane. Skoro poważna część opinii publicznej ma inne zdanie, decyzja pana marszałka jest dowodem postawy związanej z naszym hasłem: słuchać Polaków i służyć Polsce”, ciężko uznać to za logiczne działanie. Bowiem czy dymisjonuje się swojego marszałka za niewinność?.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie