Polityka i Społeczeństwo

Jest coraz gorzej! Nawet koalicja z Konfederacją nie pomoże Kaczyńskiemu [SONDAŻ]

PiS ma kolejne powody do niepokoju. Nowy sondaż pokazuje, że zmniejsza się przewaga Zjednoczonej Prawicy nad KO. Partia opozycyjna zyskuje poparcie.

Zjednoczona Prawica wygrywa wybory, ale nie ma szans na samodzielne rządy – taki scenariusz pokazują nam od kilku miesięcy sondaże. Nowe badanie, przeprowadzone przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, również wskazuje taki efekt wyborów.

Gdyby głosowanie odbyło się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32,3 proc. wyborców. Daje to partii Jarosława Kaczyńskiego wygraną, ale bez szans na utworzenie samodzielnego rządu. Co więcej, obóz władzy zaliczył spadek poparcia – w poprzednim sondażu swój głos na PiS deklarowało 33 proc. badanych.

Drugie miejsce zajmuje KO z 27,2 proc. poparcia. Największa partia opozycyjna zalicza wzrost aż o 2,1 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu. Różnica miedzy Zjednoczoną Prawicą a KO wynosi więc teraz 5,1 pkt proc., co oznacza, że KO odrabia straty – poprzednio było to aż 8 pkt proc.

Trzecią siłą w Sejmie byłaby Polska 2050, na którą zagłosowałoby 11,2 proc. wyborców. W Sejmie znalazłaby się też Lewica (7 proc.), Konfederacja (6,8 proc.) i PSL (6,5 proc.).

Te wyniki potwierdzają, że PiS nie ma szans na samodzielną władzę. Więcej – rezultaty z nowego sondażu nie pozwoliłyby nawet na stworzenie rządu z PiS i Konfederacji.  PiS może liczyć na 185 mandatów, Konfederacja – 23. Z kolei KO (154 mandaty), Polska 2050 (51), PSL (23) i Lewica (24) razem zyskują sporą większość, która umożliwiłaby przegłosowanie PiS w każdej sprawie. Wniosek dla opozycji jest jeden – czas zakończyć własne wojenki, skończyć z uszczypliwościami i nawiązać realną współpracę.

Czytaj także:

Janusz Kowalski na łopatkach. Lider Agrounii zaorał go, a potem nawiózł gnojownik. I to przed kamerami!

To dlatego Putin chce zaatakować Ukrainę? Brytyjskie MSZ zdobyło szokujące informacje

Wojna coraz bardziej prawdopodobna? Ten zaskakujący ruch USA może być na to mocnym dowodem

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie