Polityka i Społeczeństwo

Jesienią szykuje się rekonstrukcja rządu. Kaczyński zostanie nadal wicepremierem? Nieoficjalne informacje

Jarosław Kaczyński chce na dłużej zostać w rządzie. Jeszcze dwa miesiące temu media pisały, że odejdzie w okolicach grudnia tego roku.

Rok temu media zastanawiały się, jaką funkcję i jaki zakres obowiązków będzie miał Jarosław Kaczyński po wejściu do rządu. Został wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Taka była oficjalna linia, a nieoficjalna mówiła, że musi przypilnować koalicjantów, żeby za bardzo nie fikali. Do tej pory zagadnienia związane z bezpieczeństwem państwa poruszał 3 góra 4 razy w tym “uniewinnił” resort zdrowia za zakup respiratorów, a Lechowi Kołakowskiemu zdjął z głowy CBA. Takie tam…

Dwa miesiące temu w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że góra do końca grudnia tego roku, Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu, bowiem musi się poświęcić sprawom związanym z partią. Na jesień planowana jest rekonstrukcja, która miała go objąć. Brzmi to groteskowo, ale w takich realiach żyjemy. W ostatnim czasie zmieniły się polityczne okoliczności, a co za tym idzie, zmieniły się plany szefa partii władzy.

Żeby poważnie wyglądało przedłużenie misji w rządzie, Kaczyński ma się zająć planami przyspieszenia modernizacji armii. W PiS obawiają się wybuchu na nowo konfliktu między Mateuszem Morawieckim i Zbigniewem Ziobrą.

Po wyrzuceniu z rządu Porozumienia Jarosława Gowina znaczenie Ziobry – głosów jego posłów- w obozie władzy jeszcze bowiem wzrosło, więc batalia premiera i ministra może eskalować – informuje Gazeta.pl

Doszło do zmiany politycznej, więc kalendarz Jarosława Kaczyńskiego, oprócz pracy w rządzie, musi być w jeszcze większym stopniu wypełniony sprawami partyjnymi i koalicyjnymi – mówi osoba z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie