Polityka i Społeczeństwo

Jerzy Owsiak nie mógł zostawić sprawy Mejzy bez komentarza. Przytacza słowa osoby pokrzywdzonej przez wiceministra

fot. Ralf Lotys

Jurek Owsiak zabrał głos w sprawie Łukasza Mejzy i opisał sytuację z nim związaną. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie patyczkuje się w słowach.

Obóz władzy rozpoczął trzeci tydzień z urzędującym w fotelu wiceministra sportu Łukaszem Mejzą. W normalnym cywilizowanym kraju taki człowiek zostałby już dawno wyrzucony z rządu na bruk z wilczym biletem. Prawo i Sprawiedliwość właśnie oblewa test na moralne standardy, którymi się szyci i przedstawia jako swoją przewagę nad pozostałymi konkurentami politycznymi.

Do sprawy Łukasza Mejzy odniósł się Jurek Owsiak w rozmowie z Wirtualną Polską. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) mówi, że “mamy do czynienia z czymś karygodnym” – Z czymś, co nie mieści się nawet w takich ocenach moralnych. I po raz kolejny obawiam się, że będzie szum wokół tego, a na końcu nie będzie żadnych restrykcji wobec tej osoby – dzieli się swoimi przypuszczeniami. W tym kontekście przypomniał aferę respiratorową, która do dzisiaj nie została rozliczona.

Jurek Owsiak zetknął się z osobą pokrzywdzoną przez Łukasza Mejzę. Na jego profilu facebookowym pani Paulina napisała, że czuje się oszukana przez aktualnego wiceministra sportu – Napisała, że nie wydała żadnych pieniędzy, rachunek opiewał chyba na milion dwieście tysięcy złotych, ale została oszukana, bo jak to określiła “zostałam odarta z nadziei” – opisuje.

Jak podkreśla Owsiak, osoby które mają w domach kogoś chorego, chwytają się “ostatniej nadziei” i wtedy oszuści żerują na tym – Choroby nieuleczalne, jako choroby najbardziej tragiczne, także choroby onkologiczne, to jest ten obszar do działania oszustów – mówił w rozmowie z WP.pl. Ponadto Owsiak dodał, że takie czyny powinny być karane więzieniem, a o Mejzie mówi, że jest oszustem.

Ten pan jest wciąż wiceministrem, urzędnikiem publicznym, reprezentuje rząd, pracuje za pieniądze podatników. To jest totalny upadek zasad – powiedział Jurek Owsiak.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie