Polityka

Jerzy Owsiak emocjonalnie reaguje na słowa Dudy o sędziach. Czy prezydentowi zrobi się wstyd?

Słowa Prezydenta Andrzeja Dudy, które wypowiedział podczas spotkania z górnikami wywołały skandal. Prezydent odniósł się do ustawy kagańcowej, która zdaniem ekspertów ogranicza niezależność sędziów.

Projekt ustawy umożliwia dokonywanie politycznych zwolnień sędziów nieprzychylnych władzy. Szokujące było to, że Prezydent wcale nie twierdził, że jest inaczej. Takie zmiany nazwał – …czyszczeniem naszego polskiego domu. – Teraz Jurek Owsiak pyta Dudę, kto jest “brudem”, którego Prezydent chce się pozbyć?

To co chce Pan w tym domu czyścić, zamiatać, porządkować, wyrzucać, segregować? Panie Prezydencie? – Pytał szef największej akcji charytatywnej w Polsce. Wypowiedź Dudy wzbudza najgorsze skojarzenia. Otwarta pogarda do sędziów, którzy nie chcą podporządkować się władzy przypomina bardziej postawę przywódców państw autorytarnych, niż zachowanie prezydenta demokratycznego państwa prawa.

Znamienne także, że do wypowiedzi doszło w “Karczmie Piwnej” śląskiego, regionalnego zarządu NSZZ “Solidarność”. Podobne wystąpienia w piwnych halach zdarzały się już w historii…

Rozumiem, że odbiera Pan ten Dom jako ogromny bałagan – odpowiedział Prezydentowi Jurek Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniósł się do słów Dudy w obszernym wpisie na facebooku.

Panie Prezydencie Przeczytałem pańskie słowa, w których padło zdanie o „oczyszczeniu do końca polskiego domu”….

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 21 stycznia 2020

Owsiak przypomniał, że 12 stycznia podczas finału WOŚP Polaków stać było na prawdziwą solidarność. Związek zawodowy o tej nazwie, gościł Prezydenta, kiedy ten wypowiedział słowa najdelikatniej mówiąc dzielące ludzi. Owsiak przypomniał mu, że w tym samym miesiącu Polakom udało się zebrać 91 milionów złotych na cele dobroczynne, wzajemną pomoc. Przypomniał, że Prezydent z żoną wystawili także przedmioty na aukcje. Pokazał, że można działać inaczej.

W tym kontekście założyciel Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy zadał Prezydentowi pytanie – co właściwie chce sprzątać we wspólnym domu? Wpis Owsiaka nie był agresywny. Odwoływał się do Polski jako wspólnoty.

źródło: wp.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie