Jerzy Kryszak skomentował wyniki wyborów. Ale i tak najlepsze są TE słowa o TVP

Jerzy Kryszak udzielił wywiadu serwisowi Plejada. Satyryk ocenił wynik wyborów i powiedział, jaka przyszłość powinna czekać TVP.

Jerzy Kryszak od lat rozśmiesza kolejne pokolenia Polaków. Aktor i satyryk należy do czołówki polskiej sceny kabaretowej i wciąż cieszy się dużą popularnością. Kryszak w swoich występach przede wszystkim wyśmiewa otaczającą nas polityczną rzeczywistość i od lat pozostaje w doskonałej formie.

Tak było choćby na SuperHit Festivalu w Polsacie, gdzie Jerzy Kryszak wykonał utwór „Szczęśliwej Polski już czas”. Piosenka z miejsca stała się nieoficjalnym hymnem wyborców opozycji i miała miliony odsłon w sieci.

– Przecież nie mogę zakazywać odsłuchiwania tej piosenki. Jeśli nawet ja nie pozwolę, to ktoś to pewnie zagra. To było publiczne wykonanie, które już krąży w Internecie i mediach społecznościowych. Taka jest teraz natura przestrzeni publicznej. W związku z tym, niech sobie leci – komentował w Wp.pl pytany o ewentualną zgodę na odtwarzanie utworu na wiecach wyborczych opozycji.

Teraz satyryk skomentował w serwisie Plejada wynik wyborów. – Zwyczajnie, po prostu sprawiedliwości stało się zadość. Mogę tylko jeszcze raz zaśpiewać: szczęśliwej Polski już czas. To jest ten moment, gdy szczęśliwie zaczynamy odliczać do… chciałem powiedzieć wiosennych porządków, ale to będą jesienne porządki – powiedział.

– Cała masa ludzi, w tym ja, podejrzewa, że prezydent wypełni ustaloną koncepcję demokracji i będzie to robił do końca. Będzie tracił czas, ale tak to jest, że każda kolejna zmiana władzy wiąże się z wydłużaniem czasu przez tych, którzy nie chcą tej władzy oddać – dodał Jerzy Kryszak.

– Myślę, że TVP z twarzą wyprowadzą. Część pracowników TVP na pewno nie ma już co myśleć o swojej przyszłości w Telewizji Publicznej. Zawsze jest tak, że jak przychodzi nowy szef, to chce zmienić na swój obraz i podobieństwo to, jaki jest przekaz. Zawsze tak było i to będzie trwać – dodał w serwisie Plejada.

— Musi nastąpić zmiana, bo ja tej telewizji nie oglądałem od 2015 r. Takie są konsekwencje tak traumatycznego, potwornie propagandowego przekazu. Ten, kto go dokonuje, nie pamięta, że kiedyś będzie trzeba odejść. Zawsze się wydaje, że to będzie trwało wiecznie. A nie trwa — podsumował Jerzy Kryszak.

Źródło: Plejada

2 Odpowiedzi na Jerzy Kryszak skomentował wyniki wyborów. Ale i tak najlepsze są TE słowa o TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *