Jerzy Kryszak nieźle namieszał! „Szczęśliwej Polski już czas” bije rekordy popularności, internauci zachwyceni

„Szczęśliwej Polski już czas”, którą wykonał Jerzy Kryszak w Sopocie podbija sieć. Przejmujące wykonanie utworu trafiło do serc internatów.

„Szczęśliwej Polski już czas”

Polsat SuperHit Festiwal 2023 miał tak naprawdę jednego bohatera. Choć na scenie Opery Leśnej w Sopocie przez cały weekend pojawiali się muzycy, wokaliści i wokalistki, kabareciarze i wszelkiego rodzaju tak zwane gwiazdy, w niedzielę okazało się, że artysta przez duże „A” jest jeden. Jerzy Kryszak zaprezentował swoją wersję piosenki grupy VOX „Szczęśliwej drogi już czas” i okazało się, że kabareton może poruszać serca i umysły.

Piosenka aktora i jej wykonanie wywołały gęsią skórkę u niejednego zatwardziałego krytyka.

– Pokłócili nas dla elektoratu braw, dla partyjnych swoich gier, dla swych prywatnych spraw. Zakłamali sens nieskalanych dotąd słów, byle sondaż lepiej stał. Zniszczyli tyle cnót. Tyle spraw – melorecytował Kryszak. – Nauczyli nas podejrzewać wszędzie kant, widzieć w każdym stronę złą, mieć na każdego hak. Podpalili stos, gdzie się wątły płomień tli. Już się ogrzać nie ma jak, nie siada przy nim nikt. Już nikt. Szczęśliwej Polski już czas, w której bratu ufa brat, której świat nie jest wbrew. Polski, gdzie masz swoje miejsce ty i ja. Dumnej z nas – śpiewał.

Występ Kryszaka bije rekordy popularności!

Nagranie z występu oczywiście trafiło do sieci, ale tego, że w tak krótkim czasie zdobędzie aż taką popularność chyba nie spodziewał się nikt. W serwisie YouTube nagranie odtworzono już grubo ponad 550 tys. razy! Facebook? To już ponad 800 tys. wyświetleń, do tego tysiące komentarzy. Wniosek jest prosty – Jerzy Kryszak trafił w dziesiątkę ze swoim występem i przekazem.

„Pięknie, słowa prawdziwe. Życzmy sobie szczęśliwej Polski!!!”, „Jeśli słowa mają moc, to pan Jerzy jest siłaczem. Wzruszające. Prawdziwe i smutne niestety”, „Brawo, całą prawdę pan wyśpiewał szacunek dla pana”, „Pan Kryszak przejdzie tą piosenką do historii w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Jest pan moim idolem!”, „Panie Kryszak tylko pan potrafi tak wzruszyć Polaka w tych trudnych czasach”, „To powinien być nasz nowy hymn narodowy”, „Wbiło mnie w fotel, mojego wzruszenia, zaskoczenia, zachwytu nie mogę opisać. Wstałam, płakałam i dziękowałam oklaskami przed tv jak inni na koncercie” – piszą w sieci fani Kryszaka.

Powstał nawet pomysł, by utwór „Szczęśliwej Polski już czas” został hymnem opozycji. Kryszak mówi, że nie widzi problemu. – Przecież nie mogę zakazywać odsłuchiwania tej piosenki. Jeśli nawet ja nie pozwolę, to ktoś to pewnie zagra. To było publiczne wykonanie, które już krąży w Internecie i mediach społecznościowych. Taka jest teraz natura przestrzeni publicznej. W związku z tym, niech sobie leci – skomentował w Wp.pl.

Źródło: teleshow.wp.pl

8 Odpowiedzi na Jerzy Kryszak nieźle namieszał! „Szczęśliwej Polski już czas” bije rekordy popularności, internauci zachwyceni

 1. Gabriel pisze:

  Wielkie brawa dla Pana Kryszaka najlepszego kabareciarza obecnych czasów. Wystarczy jak spojrzy na widownię to już można się chichotać.

 2. Andrzej pisze:

  Dla wszystkich jeszcze normalnych słuchać iczytać ze zrozumieniem.nie bronię przed wzrouszeniem

 3. stanislaw. pisze:

  P.Kryszak poruszyl Serca Patri0tyzmem tak jak poprzednio Polaku nie Zasnij.Moze Artysta Kabaretowy tak Dobitnie poruszyc sumienia i dusze POLAKOW.Sala w Sopocie Odpowiedziala Spontanicznie i nie jednemu Splynela LZA ze Wzruszenia.i JAK to Oniesc Do KUKIZA SPRZEDAJNEJ Dzi.ki PODNOZKA KACZORA,

 4. Agn pisze:

  „Żeby było tak jak było”? 😁
  Mocna przesada.. Kiedy Festiwal Sopot tak sie upolitycznił, znane twarze przyklejają sobie łatki, dla mniejszości super i autorytet, dla większości…. Jednak pozostaje zniesmaczenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *