Kultura

Jędrula nie bierze jeńców! Popularny aktor nie szczędzi PiS ostrych słów. “Staram się być taktowny”

Tomasz Dedek jest bardzo aktywny na Twitterze. Aktor bardzo mocno wypowiada się nt. polityki.

Dedek atakuje polityków

Tomasz Dedek to polski aktor, który jest znany głównie z roli niesympatycznego Jędruli w popularnym serialu z lat 90. “Rodzina zastępcza”. Ostatnio jest aktywny w social mediach. W czasie wywiadu z Plejadą zdradził, dlaczego założył profil na Twitterze. Jak wyznał po prostu… “wk***** się”.

– Przede wszystkim bezsilność nas wszystkich i niezdecydowanie tych, którzy są szeroko pojętą opozycją w tym kraju. Myślę, że gros ludzi chciałoby usłyszeć od jej przedstawicieli, co naprawdę myślą na pewne tematy. Ale bez poprawności politycznej, która w obecnej sytuacji jest niewskazana. Niestety, niewiele osób się na to decyduje. W związku z tym w Polsce jest tak, a nie inaczej – tłumaczył aktor.

Potem – w mocnych słowach – poruszył temat PiS-u.

Nasze społeczeństwo zostało sprostytuowane przez alfonsów z PiS-u, o czym zresztą kiedyś napisałem na Twitterze. Ludzie zostali kupieni za 500 złotych i trzynastą jałmużnę, bo przecież nie można tego nazwać emeryturą. To jakiś marny dodatek, za który nie sposób przeżyć. To przykre. I o tym piszę na Twitterze – stwierdził.

Co ciekawe, Dedek uważa, że jest posty i tak nie są nazbyt agresywne.

Myślę, że nie przekraczam żadnych granic. Gdybym zaczął pisać na poważnie, pewnie zamknęliby mnie w więzieniu. Dlatego staram się swoje wypowiedzi ubierać w formę satyry […] Uważam, że, jak dotąd, niczego nie napisałem zbyt ostro. Co prawda moja żona ma do mnie pretensje, że nadużywam wulgaryzmów. I ma rację. Więc teraz staram się być bardziej taktowny i je wykropkowywać. Choć nie do końca o taktowność chodzi na Twitterze – mówił.

Pozew

Jędrula może twierdzić, że jest dość subtelny, ale inaczej oceniła to żona polityka PiS, Marianna Schreiber, która zapowiedziała, że składa pozew w związku z obrażaniem jej męża i rodziny w tweetach aktora.

Oto mała próbka twórczości Dedka:

Źródło: Plejada

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie