Polityka

Jędraszewski show, czyli “humor” z ambony

Abp Marek Jędraszewski

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Kardynał Stanisław Dziwisz wkrótce odejdzie na emeryturę. Jego miejsce zajmie jeden z najbardziej radykalnych przedstawicieli katotalibanu, czynny uczestnik polsko – polskiej wojny kulturowej. Zamiast biblijnej dobrej nowiny, nowy metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, sączy jad nienawiści, ksenofobii i zaściankowości. Wygląda na to, że dobra zmiana dotarła na szczyty polskiego kościoła i władza w Warszawie zyskała mocnego sojusznika.

Specjalnie dla Was zebraliśmy kilka cytatów nowego pasterza krakowskich owieczek. Te z Łodzi, podobno odetchnęły z ulgą.

Ci, którzy walczą o prawa bitych kobiet i niepłodnych małżeństw to mordercza, czerwona zaraza jak stalinowcy – pewnie w myśl walki z zarazą, wkrótce rząd wypowie konwencję antyprzemocową…

To właśnie brak wiedzy, a nie jej nadmiar, jak twierdzą niektórzy, często staje się fundamentem pod ateizm – brak wiedzy jest bezpieczniejszy. Ciemnemu ludowi łatwiej wcisnąć każdy kit.

“Mogę sobie wyobrazić, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim – tu na terenie Europy – tak, jak dzisiaj Indianie w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej”nietypowe uzasadnienie hasła nacjonalistów “Polska dla Polaków”.

“Tak zwana konwencja antyprzemocowa i ustawa o in vitro oraz przyjęta przez Sejm ustawa o uzgodnieniu płci mogą być uznane jako zdrada wobec wartości moralnych, dla których powstanie warszawskie w ogóle wybuchło” – a ja głupi zawsze myślałem, że powstańcy walczyli o wolność. Dla niektórych nie do końca…

“Należy trwać w małżeństwie, a zdrada może być okazją, by stawać się wiernym jeszcze bardziej” – zdrada jako wzmocnienie więzi małżeńskiej? To mógł wymyślić tylko stary kawaler…

“Kultura singli nie jest w stanie zaakceptować wierności komuś i życia dla Niego” – śmiesznie to brzmi z ust niemal 70 letniego singa.

“Tej świętej nocy dochodzi do nas przerażająca, śmiertelna cisza dzieci, którym nie dano się narodzić. Co więcej, jest dzisiaj – także w Polsce – wielu ludzi, którzy na wszelki sposób z budzącym lęk uporem wołają, wręcz krzyczą, aby krąg tej ciszy stawał się coraz bardziej szeroki. Aby ta cisza objęła jak największą liczbę nienarodzonych” – taka homilia z okazji urodzin Jezusa. Grunt że kwilił po cichu.

“Kościół nie zabrania miłości, nie zabrania osobom homoseksualnym kochać. Mogą kochać ale nie osoby tej samej płci” – no tak, nie zabrania. Wolna wola o ile zgodna z oczekiwaniami.

Czy taki wybór papieża Franciszka wzmocni polski kościół? Z pewnością. Ale najprawdopodobniej ograniczy go liczebnie i trwale zrazi do siebie obywateli, którzy chcieliby kościoła przyjaznego i otwartego. Wybierają rezerwat.

fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie