Polityka i Społeczeństwo

Jeden z nich jest zdolny zabić Putina? Były major KGB wskazuje trzy nazwiska

Siergiej Żirnow udzielił wywiadu tygodnikowi “Polityka”. Były major KGB ocenił, że otoczenie Władimira Putina jest jeszcze gorsze niż sam zbrodniarz i wskazał trzy osoby zdolne zabić prezydenta Rosji.

Od początku agresji Rosji na Ukrainę w przestrzeni publicznej pojawiają się pytania o możliwy zamach na Władimira Putina. Według niektórych źródeł zbrodniarz miał już kilkukrotnie szczęśliwie uchodzić z życiem. Prezydent Rosji żyje przez to w ciągłym strachu, co potwierdza Siergiej Żirnow w rozmowie z tygodnikiem “Polityka”.

– Myślę, że już nie ufa nikomu. Nawet najwyżsi rangą generałowie nie mają prawa nosić broni, gdy się z nim spotykają – zdradza były major KGB w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

Żirnow wskazuje jednak pewną możliwość odebrania życia Putinowi i wymienia nawet konkretne nazwiska. – Nikogo nowego do siebie nie dopuści, a na wystąpienia publiczne wysyła raczej sobowtóry. Najlepiej skorumpować jednego z ochroniarzy – opowiada były major KGB. A kto konkretnie miałby zabić Putina? Tu wymienia trzy nazwiska: Patruszew, Borstnikow i Naryszkin. – Każdy z nich ma różne powody, by usunąć Putina i każdy umiałby to zrobić – dodaje Żirnow.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie