Polityka i Społeczeństwo

Jeden z najważniejszych polityków PiS użył swoich wpływów, by załatwić córce zatrudnienie w TVP?

Wiadomości TVP

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki to nie figurant tylko figura w Prawie i Sprawiedliwości. Według źródeł Onet.pl, Terlecki użył swoich politycznych wpływów.

To już jest seria powoływania na sowicie płatne posady ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Jeszcze nie opadł kurz po nominacjach i błyskawicznych dymisjach, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni. Żona ministra Adama Andruszkiewicza zrezygnowała z funkcji prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, po fali krytyki jaka spadła na tę nominację wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Łukasz Zbonikowski, który w przeszłości został usunięty z PiS-u, po zarzutach o stosowanie przemocy wobec małżonki, posadą prezesa Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych w Dęblinie cieszył się 18 dni.

W zeszłym tygodniu gruchnęła informacja, że wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński, trafi do zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda wręczył Lipińskiemu akt powołania do zarządu. Jako wiceprezes NBP zarobi rocznie 660 tys. zł i będzie urzędował przez najbliższe 6 lat. 4 listopada rozpocznie swoją kadencję.

Teraz na tapetę ze swoimi nepotycznymi zapędami wchodzi Ryszard Terlecki.

Według informacji Onet.pl, intratną posadę w w krakowskim oddziale TVP dostała Maria Terlecka-Kosowska, córka wicemarszałka Sejmu. Jak twierdzi portal, wicemarszałek użył “swoich politycznych wpływów i znajomości przy Woronicza”, podczas załatwiania córce pracy.

(…)zatrudnienie córki wpływowego polityka obozu rządzącego, jak i jej wysokie wynagrodzenie, jak na pensje otrzymywane w regionalnym ośrodku TVP, wywołało falę spekulacji i oburzenia wśród pracowników i zespołu – pisze Onet.pl. Centrum Informacyjne TVP twierdzi, że Maria Terlecka-Kosowska stanowi wzmocnienie zespołu TVP3. Ryszard Terlecki nie odpowiedział na przesłane pytania.

Źródło Onet.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie