Polityka i Społeczeństwo

Jeden wywiad Jakiego, a ile ofiar! Modny europoseł nie oszczędza Niemiec, UE i… Andrzeja Dudy. “Zawiodłem się na prezydencie”

fot. Katarzyna Czerwińska / Kancelaria Senatu

Patryk Jaki udzielił obszernego wywiadu, w którym dostało się Niemcom, Unii Europejskiej i… Andrzejowi Dudzie. Europoseł potwierdził, że zawiódł się na prezydencie Rzeczpospolitej.

Na łamach Interii ukazał się obszerny wywiad z Patrykiem Jakim. W rozmowie poruszono wiele wątków, a jednym z ważniejszych było niezadowolenie z działań Unii Europejskiej. Europoseł stwierdził, że nie zgodziłby się na żadne „kamienie milowe”, czyli warunki postawione przez Komisję Europejską w sprawie wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Zdaniem Jakiego KE dyskryminuje Polskę. Jak stwierdził, Komisja działa tak, że „Polsce wolno mniej niż innym państwom”.

Chcą podporządkować Polskę?

Jaki uważa też, że UE dąży do tego, by „podporządkować sobie Polskę”, stąd pomysły zmian w unijnych traktatach. Europoseł sugeruje, by w przypadku takich zmian, w Polsce przeprowadzono referendum ws. nieprzyjmowania nowego traktatu.

 W Polsce powinno odbyć się referendum pokazujące, że Unia powinna wrócić do pierwotnego kształtu (…). To odbyłoby się z korzyścią dla całej Unii. Tak samo jak to, że Polska walczy o Ukrainę, kiedy Niemcy i Francja dawno by ją już poddały – ocenia Jaki. Polityk nie szczędzi ostrych słów Niemcom i Francuzom. Jego zdaniem te dwa państwa „chcą realizować projekt Europy od Władywostoku do Lizbony”, a ich „plan porozumienia z Rosją” zakłada „zapłatę” w postaci Europy Środkowej i Wschodniej. Jego zdaniem Zachód „nie jest w stanie militarnie najechać Polski”, więc stara się podporządkować nasz kraj politycznie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie