Polityka i Społeczeństwo

Jasna deklaracja, czołowy polityk PiS odejdzie z polityki. Jest tylko jeden warunek

Flickr/ Elekes Andor

Polska polityka bez Ryszarda Czarneckiego? Nie jest to wykluczone. Europoseł PiS otwarcie zadeklarował, że przestanie angażować się w krajową politykę, jeśli zostanie wybrany na szefa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Ryszard Czarnecki to chyba najbardziej „sportowy” z polityków PiS. Nie stroni od ćwiczeń – fotki jego plenerowego treningu stały się hitem sieci – często pozuje w biało-czerwonym szaliku, no i jest wiceprezesem PZPS ds. międzynarodowych.

A może wkrótce i prezesem siatkarskiego związku? Pod koniec września zostaną wybrane nowe władze PZPS, a Czarnecki jest jednym z kandydatów na to stanowisko.

Podjęcia tej decyzji jestem na pewno bliższy niż jeszcze parę tygodni temu – powiedział Czarnecki w rozmowie z portalem Sportowefakty WP. –  Istotnym argumentem „za” jest fakt, że duża część środowiska siatkarskiego, przedstawiciele szeregu wojewódzkich związków oraz klubów, zarówno profesjonalnych, ale też młodzieżowych, gorąco mnie do tego namawiają – przekonuje europoseł PiS.

I tu pojawia się stanowcza deklaracja Ryszarda Czarneckiego – europoseł odejdzie z polskiej polityki, jeżeli wygra wybory na prezesa PZPS.

Zapowiedziałem już moim zwolennikom, że w razie wyboru przestanę angażować się w politykę krajową – dziś mówię to po raz pierwszy publicznie – zadeklarował polityk. – Oczywiście nie będę udawał, że nie wywodzę się ze świata polityki, ale na pewno nie będę wprowadzał polityki do Związku. Skądinąd niedawno nie tyle europoseł, co poseł na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej Paweł Papke, był prezesem PZPS. Zawsze moje polityczne kontakty będę starał się wykorzystać dla dobra polskiej siatkówki – dodał.

Czarnecki zniknie z krajowej polityki, jeżeli przekona delegatów do swojej kandydatury bardziej, niż sześciu kontrkandydatów. Kontrkandydaci europosła w walce o fotel prezesa PZPS to: Jacek Kasprzyk, Andrzej Lemek, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki, Witold Roman i wybitny reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2006 roku Sebastian Świderski.

Źródło: WP Sportowefakty

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie