Polityka i Społeczeństwo

Jarosław Kaczyński w końcu zabrał głos! Prezes PiS komentuje nagrania

„To nie jest złamanie żadnego przepisu. To nie jest nawet kapiszon, tam przecież nic nie ma” – tak o taśmach z swoim udziałem mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, zapowiadanym przez rzeczniczkę jego partii, jako odniesienie się do spraw ujawnionych w publikowanych przez „Gazetę Wyborczą” taśmach.

Całość wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, który przeprowadził Jacek Karnowski ukaże się w poniedziałek, jednak już dziś w internecie pojawiły się fragmenty rozmowy. Portal wPolityce.pl ze znaną dla siebie służalczością zapowiada rozmowę jako „Mocny wywiad z liderem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim, który stanowczo wypowiada się na temat tzw. „taśm Kaczyńskiego””.

Sądzę, że zawartość wywiadu lepiej oddałby tytuł w stylu „Żenująca próba wybielenia się z oczywistych zarzutów stawianych przez opozycję, która obrazi Twoją inteligencję”. No nic, trudno oczekiwać tego od medialnych symbiontów partii Kaczyńskiego, dlatego przyjrzyjmy się bliżej fragmentom wywiadu i okładce „M O C N E G O” wywiadu.

https://twitter.com/SlawekNeumann/status/1094192262387511296

Michał Karnowski zapowiada artykuł, jako ujawnienie całej prawdy o taśmach. Skoro „nic nie ma”, dlaczego tekst nie pojawił się wcześniej? Dlaczego miałbym wierzyć Karnowskiemu i Kaczyńskiemu, którego krystaliczny blask blednie z każdą opublikowaną taśmą? Konflikt interesów? #JaCięNieMogę, skądże!

A w numerze, same smaczki, jak choćby: 

  1. Macie na mnie paragraf? Z pokorą twierdzę, że jest inaczej:

„To nie jest nawet kapiszon, tam przecież nic nie ma. Ale parę spraw chcę sprostować, bo mamy do czynienia z całą masą nieprawdziwych sugestii. Na przykład czy poseł i szef partii ma prawo być szefem rady fundacji, czyli de facto rady nadzorczej? Otóż ma prawo, to nie jest złamanie żadnego przepisu […] Za bezczelną manipulację uznaję twierdzenie, że ta sprawa ma cokolwiek wspólnego z art. 24 Ustawy o partiach politycznych, która zakazuje im działalności gospodarczej. Dlaczego to manipulacja? Bo nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią. Żadnych. To są dwie oddzielne instytucje”.

2. „A w USA Murzynów biją”, czyli historia powstania „Gazety Wyborczej” wg dziennikarzy „Sieci”: 

„„Gazeta Wyborcza” powinna naprawdę uważać, zarzucając komukolwiek nieetyczne wzbogacenie się na państwowym majątku. Jej historia, a zwłaszcza początki, to opowieść o cwaniakach, którzy „pierwszy milion”… po prostu sobie wzięli […] „Gazeta” w ostatnich tygodniach z pasją zajmuje się majątkiem spółki Srebrna. (…) Warto więc przypomnieć (opowiada o tym szczegółowo Jarosław Kaczyński w wywiadzie w tym numerze „Sieci”), skąd się wzięła rzekoma fortuna prezesa PiS. Że nikt w tym przypadku nikomu niczego nie dał, nikt niczego nie ukradł”.

Oprócz tego 3. grillowanie Stefana Niesiołowskiego w fasolce po bretońsku i 4. opinia, od niedawna ulubionego przez prawicowe media, prof. Norberta Maliszewskiego odnośnie „zużytej Platformy Obywatelskiej”. W cotygodniowej „laurce dla prezesa” znów napisano: „jest grupa ludzi, która od dawna szuka swojego przedstawiciela spoza kanonu polityków od lat nadających ton polskiemu życiu publicznemu. Dla nich Robert Biedroń jest autentyczny i wiarygodny”.

Z utęsknieniem czekamy m o c n e g o wywiadu z człowiekiem z kryształu. Z politykiem, który, dobrze wiedząc, że nagrania polityków Platformy Obywatelskiej, w których „nie było nic” poza troską o Polskę, która stała przed groźbą wpadnięcia w pisowskie łapy i trafną diagnozą rzeczywistości wyrażonej w ostrych, nieparlamentarnych słowach doprowadziły do zwycięstwa jego partii, pozwala sobie na luksus milczenia w sprawie, która jest tylko „kapiszonem”.

Jak się okazuje „mokre kapiszony”, gdy wyschną mają potężną moc. Kaczyński udziela wywiadu ze strachu, dla twardego elektoratu. Zobaczymy, czy wywiad nie zaszkodzi Kaczyńskiemu jeszcze bardziej.

Źródło: wpolityce.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=„pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie