Jarosław Kaczyński trafi do więzienia?! Ważny polityk PiS alarmuje. „Rządy autorytarne”

Jarosław Kaczyński trafi do więzienia? Marek Suski nie ma wątpliwości, że taki jest cel rządu Donalda Tuska. Jego zdaniem mamy obecnie do czynienia z „rządami autorytarnymi”.

Suski: Będą chcieli zamknąć Kaczyńskiego

W czwartek rano Marek Suski był gościem Radia Zet. W rozmowie poruszono wiele wątków, między innymi afery wokół Funduszu Sprawiedliwości (list, który napisał Kaczyński do Ziobry wciąż budzi emocje).

Prowadząca rozmowę Beata Lubecka przypomniała, że w związku z tą sprawą immunitet stracił Michał Woś, a wkrótce ten los może czekać też Marcina Romanowskiego.

Czy panowie trafią do więzienia? – zapytała wprost dziennikarka.

Jest w tym duże prawdopodobieństwo. Koalicja 13 grudnia, koalicja ośmiu gwiazdek, zemsty, chce zlikwidować opozycję – odparł poważnym tonem Suski. – Rozpoczynają się rządy autorytarne – wskazał polityk PiS. Jak stwierdził, rząd Donalda Tuska przejął media, bo „nie panował nad przekazem”. Mówił o autorytarnym przejęciu KRS, wejściu do prokuratury czy PAP.

Ta koalicja rządzi metodami niedemokratycznymi. Zapowiadali, że będą nas wsadzać do więzienia – powiedział. Przyznał, że po obecnej władzy spodziewa się, iż ta uchyli immunitet Mateusza Morawieckiego w związku z wyborami kopertowymi.

Wyobrażam sobie, że chcą zamknąć wszystkich do więzienia, Jarosława Kaczyńskiego na czele jako jednego z głównych twórców Polski demokratycznej. Niedemokratyczna władza nie lubi demokratycznej opozycji – powiedział Marek Suski. – Dzisiaj pan Adam Bodnar wysyła wniosek o uchylenie immunitetu Jarosława Kaczyńskiego za to, że broni dobrego imienia swojego brata. Taka to uśmiechnięta Polska – dodał gorzko polityk PiS. Wyznał też, że sam dostaje pogróżki.

– Od tego, że mnie powieszą, rozprują brzuch i będę patrzył, jak mi krew cieknie – ujawnił. – Że mamy truciznę w biurze, że mamy bombę – mówił.

Atak na Tuska

W dalszej części rozmowy Suski uderzył w Donalda Tuska. Zarzucił mu – co za niespodzianka – proniemieckość.

– Sługus niemiecki. Co Niemcy chcą to Donald Tusk realizuje. To jest moja ocena jego działań – mówił polityk PiS. – Nie wolno mieć takiej oceny? O Donaldzie Tusku można mówić tylko w superlatywach – ironizował. – On na kolanach się czołga z uwielbienia dla Niemiec – ocenił Suski.

Źródło: Radio ZET

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Jarosław Kaczyński trafi do więzienia?! Ważny polityk PiS alarmuje. „Rządy autorytarne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *