Polityka i Społeczeństwo

Jarosław Gowin żąda powrotu cenzury. Rozpoczął od światowego giganta

Gowin współczuje ofiarom działań rządu. Mocna krytyka wewnątrz obozu władzy
fot. flickr/Senat RP
Jarosław Gowin, wicepremier w rządzie PiS, wystąpił ze zdecydowanym żądaniem wobec platformy z filmami online Netflix. Chodzi o wzbudzający kontrowersje film “Pierwsze kuszenie Chrystusa”, który jest dostępny także w Polsce.

Reed Hastings: Żądamy by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy – napisał na Twitterze wicepremier.

Gowin zamieścił także link do internetowej petycji o usunięcie filmu z oferty Netflix. Pod petycją podpisują się religijni chrześcijanie z całego świata, do niedzieli widniało pod nią 1,5 mln elektronicznych podpisów. – Cenimy i akceptujemy twórczą swobodę artystów, z którymi współpracujemy – odpowiedzieli administratorzy platformy stając po stronie wolności słowa.

Podkreślili także, że byli świadomi kontrowersyjnej fabuły oraz, że Netflix oferuje szeroki wybór filmów, w tym historie biblijne.

Autorami produkcji są brazylijscy komicy z grupy Porta dos Fundos. Co roku publikują jeden film z cyklu “Pierwsze kuszenie Chrystusa”. W najnowszym odcinku Jezus przedstawiony jest jako homoseksualista, co wywołało duże kontrowersje na całym Świecie. W Polsce mowa nienawiści przeciwko religiom jest jedyną formą mowy nienawiści, która stanowi przestępstwo. Nie dotyczy to jednak przypadków, w których treści nie stanowią mowy nienawiści w sensie obiektywnym lub stanowią artystyczną formę przekazu. W przypadku brazylijskiego filmu trudno widzieć w nim nawoływanie do nienawiści wobec chrześcijan. Wręcz przeciwnie, to raczej połączenie ubóstwianej postaci ze znienawidzoną mniejszością wywołało furię religijnych fundamentalistów.

Dla liberalnych chrześcijan przedstawienie Jezusa jako jednego z tych maluczkich, którzy są dziś najbardziej dyskryminowani, jest czymś zupełnie zgodnym z chrześcijańskimi wartościami. W Polsce Kościół Anglikański udziela chrześcijanom ślubów jednopłciowych.

źródło: onet.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie