Polityka i Społeczeństwo

Jarosław Gowin wróci na łono Zjednoczonej Prawicy? Politycy PiS zaczynają już za nim tęsknić

PiS
Flickr.com/PiS

Czy w Zjednoczonej Prawicy narasta przeświadczenie, że wyrzucenie Jarosława Gowina z rządu było błędem? Niektórzy podobno już za nim tęskną.

Po roku kopania dołków pod Porozumieniem Jarosława Gowina Nowogrodzka wyrzuciła wicepremiera z rządu i zerwała umowę koalicyjną. Czarę goryczy przelała frontalna krytyka podniesienia składki zdrowotnej, będącej jednym z elementów “Polskiego ładu”. Jarosław Gowin tak bardzo odsądzał od czci i wiary PiS-owski program podnoszenia podatków, że w efekcie “Polski ład” nie został zaakceptowany przez Polaków.

Obóz władzy miał zamiar zyskać na nim sondażowo, ale nic z tego nie wyszło.

Pomimo pozbycia się Gowina z rządu, władza nadal pogrożona jest w kłótniach i już tylko dryfuje. Gabinet Mateusza Morawieckiego nie jest w stanie przegłosować samodzielną większością ustawy pozwalającej na trochę skuteczniejszą walkę z pandemią. Ponadto impotencja w rządzeniu objawia się brakiem ustawy likwidującej Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. W efekcie Polska nie może otrzymać pieniędzy z Funduszu Odbudowy.

Czy w Zjednoczonej Prawicy narasta przeświadczenie, że rozbicie Porozumienia Jarosława Gowina było błędem? Według informacji Wprost.pl, niektórzy w PiS-e zaczynają za nim tęsknić – Gowinie, wróć! – wzdychają już podobno niektórzy politycy PiS patrząc na to, co się dzieje w obozie rządzącym po wyrzuceniu z niego Porozumienia.  – pisze portal.

Jak pisze Wprost.pl, przed usunięciem Gowina, Mateusz Morawiecki zorganizował spotkanie, na które zaprosił wiceministrów i zapytał ich, czy należy pozbywać się wicepremiera – Tylko Artur Soboń wykazał się przenikliwością mówiąc, że to jest zły pomysł, bo będzie kłopot z większością w Sejmie – mówi rozmówca z PiS.

Nawet jeżeli tęsknota za Gowinem jest prawdziwa i szczera, on sam zapewne nie ma zamiaru wracać na łono Zjednoczonej Prawicy. Po wyjściu ze szpitala, lekarze zaleca mu spokój i oderwanie się od polityki.

Źródło: Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie