Polityka i Społeczeństwo

Jarosław Gowin puszcza oko do opozycji. Szykuje się rozłam w obozie Zjednoczonej Prawicy?

Gowin współczuje ofiarom działań rządu. Mocna krytyka wewnątrz obozu władzy
fot. flickr/Senat RP

W ostatnim wywiadzie dla RMF FM Jarosław Kaczyński powiedział, że wybory prezydenckie będą miały miejsce w maju (więcej o jego wypowiedzi przeczytacie tutaj) i nic nie powinno w tej kwestii ulec zmianie. Okazuje się jednak, że w obozie Zjednoczonej Prawicy nie ma w tym temacie jednomyślności. Po raz kolejny wyłamowcem okazuje się być Jarosław Gowin.

Uważam, że dzisiaj trzeba zrobić wszystko, żeby chronić życie i zdrowie Polaków oraz chronić zdrowie i życie polskich firm. Z tego punktu widzenia uważam, że dzisiaj nie ma sensu podejmować tematu terminu wyborów – mówił w TVN24 Gowin. – Bezpieczny termin wyborów to wiosna 2021. Tylko jak do tego doprowadzić?

– dodał.

Podziękowania dla opozycji

To nie koniec słów Gowina, które mogły rozwścieczyć Kaczyńskiego. Wicepremier podziękował bowiem opozycji za zgłaszanie merytorycznych uwag do przedstawionej przez rząd tzw. “tarczy antykryzysowej”.

Polityk wszedł też na temat przyszłości gospodarki. Nie ma złudzeń: po rozpoczynającym się kryzysie wiele firm upadnie.

Gospodarka całego świata, podkreślam to raz jeszcze, znajduje się w stanie implozji. To nie będzie tak, że skończy się epidemia i wszystko wróci do takiego funkcjonowania, jakie pamiętamy sprzed paru tygodni – wielu firm już nie będzie. Nie będzie wielu firm polskich, niemieckich, brytyjskich, amerykańskich, będą firmy chińskie – zaznaczył – Chiny są w tej chwili jedynym krajem, w którym trwa produkcja. W momencie, w którym otworzą się rynki, chińskie produkty zaleją cały świat. To są zupełnie nowe wyzwania, z którymi musimy się mierzyć – dodał.

Wyłom w Zjednoczonej Prawicy

Gowin nie po raz pierwszy pokazuje, że potrafi mieć własne zdanie na kontrowersyjne tematy. Co znamienne te ostatnie jest w jego przypadku nierzadko inne, niż to, które prezentuje oficjalna linia PiS. Może sobie na to pozwolić ze względu, że stoi na czele Porozumienia. Musi tym jednak mocno drażnić Kaczyńskiego, który, jak można dowiedzieć się z pogłosek medialnych, ma już serdecznie dosyć wicepremiera. Gdy tylko epidemia ustanie w obozie rządzącym wybuchnie chyba istna wojna na noże…

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie