Polityka i Społeczeństwo

Jarosław Gowin opowiada swoich zmaganiach z depresją. “Coraz bardziej żyłem w świecie swoich problemów”

Piotr Drabik / Flickr

Lider Porozumienia Jarosław Gowin wraca do życia publicznego po dwóch miesiącach walki z depresją. Miejmy nadzieję, że jego relacja pomoże innym chorym.

Nie wszystko jest polityką – depresja to choroba dotykająca milionów osób

Niezależnie od naszych politycznych sympatii czy poglądów na różne dziedziny życia i państwa, choroba może dotknąć każdego i każdemu należy życzyć wyjścia z niej, a jeśli to się udaje, cieszyć się i uważnie słuchać tego, co osoba, którą to spotkało, chce nam przekazać. Jarosław Gowin może swoją szczerością bardzo pomóc innym chorym na depresję, która w naszym kraju uważana jest za schorzenie wstydliwe i często błędnie utożsamiana jest z zaburzeniami psychicznymi zupełnie innego rodzaju.

Gowin: “Coraz bardziej żyłem w świecie swoich problemów”

Mądry lekarz powiedział mi: depresja zamyka człowieka w samotności.

Ja wtedy coraz bardziej żyłem w świecie swoich problemów. Nie dopuszczałem do siebie nikogo. Nawet najbliższym mi ludziom nie mówiłem, że przeżywam trudny okres – powiedział Jarosław Gowin. – Człowiek kryje się za pracą, unika dłuższego kontaktu z innymi. Długo liczyłem na to, że mi przejdzie. Samo z siebie. Po prostu to bagatelizowałem – dodał.

Kaczyński przyznał Gowinowi, że akcja Bielana wewnątrz Porozumienia to zemsta prezesa PiS za sprzeciw Gowina wobec wyborów kopertowych

– Kiedy w lutym ubiegłego roku Adam Bielan podjął próbę pozbawienia mnie funkcji prezesa Porozumienia, poszedłem do prezesa Kaczyńskiego i usłyszałem: “Chyba nie sądziłeś, że puszczę ci płazem to, co zrobiłeś rok temu” – relacjonuje Gowin swoją rozmowę z Kaczyńskim.

“Żona straci pracę, jeśli mąż nie odejdzie z Porozumienia”

Relacja Gowina wcale nie jest przesadna. O tym się głośno nie mówi, ale po zmianie władzy jesienią 2015 r. setki działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego dostało od przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości “propozycję nie do odrzucenia”, że jeśli chcą zachować posady, muszą odejść z PSL do PiS. Wielu tak zrobiło, co znacząco osłabiło terenową sprawność formacji Kosiniaka-Kamysza.

Gowin: “Rodzina i przyjaciele nakłonili mnie do skorzystania z pomocy”

Dziś bardzo się cieszę, że te dwa miesiące temu przyszedł dzień, w którym wreszcie przestałem wierzyć, że sam dam radę, i pozwoliłem sobie pomóc. Punktem wyjścia do pokonania depresji jest właśnie pokora. Musisz przyznać, że potrzebujesz pomocy – wyznał Jarosław Gowin.

Lider Porozumienia chce walczyć z tym, co rząd PiS zgotował tzw. klasie średniej i przeciwstawić się izolowaniu Polski na arenie międzynarodowej, które funduje nam Jarosław Kaczyński.

To słuszne i ambitne cele, ale czy wykonalne to się dopiero okaże. Zbudowanie wiarygodności po stronie opozycji zajmie Gowinowi bardzo dużo czasu i wcale nie jest pewne, że mu się to jakkolwiek uda. Dla przedstawicieli opozycji były wicepremier może być jednak cennym źródłem informacji o środowisku Jarosława Kaczyńskiego i to nie z zamierzchłych lat 2005-2007 (na czym wciąż lansuje się Michał Kamiński), ale z okresu znacznie bardziej dziś istotnego.

Czytaj również:

 O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

Kolejny kraj szykuje się do wojny. Grozi nam regionalny konflikt zbrojny?

Sensacyjne doniesienia WHO o pandemii w Europie! Na taką informację wszyscy czekali

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie