Polityka i Społeczeństwo

Janusz Kowalski zaskakuje. Miłośnik weta nie bawi się w kurtuazję i otwarcie atakuje premiera. “Gdyby słuchał dobrych rad Ziobry…”

Janusz Kowalski po raz kolejny zaskakuje. Słynny miłośnik weta skrytykował działania rządu Mateusza Morawieckiego. Polecił premierowi, by ten słuchał „dobrych rad” Zbigniewa Ziobry.

Co z godziną policyjną?

Janusz Kowalski był jednym z gości programu na antenie radia TOK FM. Jednym z tematów rozmowy była aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce. Od wczoraj w kraju obowiązują nowe, zaostrzone restrykcje. A niewykluczone, że rząd sięgnie po kolejne obostrzenia – mówi się m.in. o wprowadzeniu godziny policyjnej.

Krzysztof Śmiszek z Lewicy, który także gościł w programie, stwierdził, że pomysł ten trzeba rozważyć, jeżeli sytuacja się nie poprawi. Decyzja musi być jednak podparta konkretnymi danymi, a nie wprowadzona – jak to lubi robić rząd – nagle. Inny gość radia TOK FM, Marcin Kierwiński z KO raczej sprzeciwiał się pomysłowi. Politycy nie mieli jednak wątpliwości, że tego typu restrykcje nie mogłyby być wprowadzone jedynie za pomocą rozporządzenia. I zdecydowanie zgodził się z tym przedstawiciel obozu władzy, Janusz Kowalski.

Konstytucja, a konkretnie artykuł 31. mówi jasno, że tylko i wyłącznie mocą ustawy można ograniczać prawa i wolności obywatelskie. Mówię to również jako poseł na Sejm RP – powiedział polityk Solidarnej Polski. –Mówię to jasno. Tego typu decyzje dotyczące zasad przemieszczania czy godziny policyjnej, czy wolności zgromadzeń muszą mieć swoją podstawę prawną w ustawie – podkreślał. Ale to był dopiero początek.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie