Po godzinach

Janusz Kowalski zaatakował Lecha Wałęsę. Pretekst? Urodziny byłego prezydenta

twitter/Janusz Kowalski

“Super Express” zapytał polityków różnych opcji, czego życzą Lechowi Wałęsie z okazji 79. urodzin. Janusz Kowalski postanowił to wykorzystać i zabłysnąć.

Urodziny Lecha Wałęsy przez całe lata były szeroko komentowane w mediach. Co roku w Gdańsku były prezydent organizował przyjęcia, na których zjawiali się politycy, artyści, sportowcy czy biznesmeni. Te najhuczniejsze odbyły się w 2018 r., ale i okoliczności były sprzyjające – Wałęsa skończył wówczas 75 lat. – Tak wielu gości jak dzisiaj chyba jeszcze nie miałem. Dziękuję wam. Czas szybko płynie, mój dobiega końca. To, co było dobre do końca XX wieku, nie pasuje do współczesności – mówił w swoim stylu Lech Wałęsa.

I rzeczywiście czas płynie szybko, bo laureat Pokojowej Nagrody Nobla w czwartek 29 września świętował swoje 79. urodziny. “Super Express” postanowił wykorzystać tę okoliczność i zapytać polityków różnych opcji o to, czego życzą Lechowi Wałęsie. Dodajmy od razu – nie ma wśród nich “ulubieńca” Lecha Wałęsy, Jarosława Kaczyńskiego. Ale są inne głosy z Prawa i Sprawiedliwości.

– Życzę zdrowia, takiego, co by dawało pełnię sił, żeby podejmował lepsze decyzje, żył w czystości sumienia i historii – powiedziała europosłanka Elżbieta Rafalska. – Życzę mu, by wrócił do tego człowieka z czasów, kiedy go wszyscy kochaliśmy, żeby umiał się rozliczyć z przeszłości, z krętactw, zdrad – dodała Joanna Lichocka. Dużo byśmy dali, że usłyszeć ciętą ripostę Wałęsy po tych słowach.

– Przede wszystkim zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Jak zdrowie będzie, to wszystko inne samo się ułoży – powiedział z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz. – Wytrwałości w zwalczaniu głupoty i kłamstwa! Pokonał pan komunę, pokona też pan ocean PiS-owskiej obłudy! – życzył na łamach “Super Expressu” Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Swoje trzy grosze postanowił dorzucić też specjalista od kolorowych kredek i rodzajów zbóż, Janusz Kowalski. – Życzę, by w końcu publicznie rozliczył się ze swojej współpracy z komunistami – powiedział wiceminister rolnictwa. Kowalski szuka punktów u prezesa PiS czy co?

Źródło: SE.PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie