Po godzinach

Janusz Kowalski w akcji. Nie potrzebował pomocy, tym nagraniem ośmieszył się sam

twitter/Janusz Kowalski

Janusz Kowalski zadumał się nad losem polskich kopalń i opublikował post dotyczący kopalni KWK Wieczorek w Katowicach. Miało być poważnie, wyszło – jak to w przypadku tego posła – śmiesznie.

Janusz Kowalski opublikował w mediach społecznościowych wideo z kopalni KWK Wieczorek w Katowicach. Polityk Solidarnej Polski wyraził swoje oburzenie, że jest ona zamknięta i zaapelował o odbudowę polskiego górnictwa.

Jestem w Katowicach na dzielnicy Nikiszowiec przed zamkniętą kilka lat temu kopalnią KWK Wieczorek.

Tu można było wydobywać węgiel kamienny jeszcze 15-20 lat! Czas na odbudowę polskiego górnictwa! Czas na inwestycje w polski węgiel – stwierdził Kowalski. W krótkim nagraniu dodał, że „niestety zamykane są polskie kopalnie”.

Możemy wydobywać węgiel kamienny i możemy w innych rejonach wydobywać węgiel brunatny. W moim przekonaniu najważniejsze jest to, aby bezpieczeństwo energetyczne opierać o własne zasoby – mówił poseł. Przekonywał, że „potrzebny jest audyt geologiczny i inwestycyjny”, by kopalnie takie jak KWK Wieczorek nie były zamykane.

Polskie bezpieczeństwo to polski węgiel, dlatego bronię polskiego węgla – skwitował polityk.

Problem polega na tym, że… kopalnia Wieczorek została zamknięta, gdyż wyczerpały się jej złoża. Wbrew temu, co głosi Kowalski, nie byłoby możliwe wydobywanie w niej węgla przez „następne 15-20 lat”. Kopalnię zamknięto zresztą już za czasów rządów PiS, w 2018 roku. W budynkach, które po niej pozostały, utworzono HUB Gamingowo-Technologiczny – siedzibę firm technologicznych oraz związanych z grami wideo i e-sportem.

Janusz, jak następnym razem przyjedziesz do Katowic, to zadzwoń, pójdziemy na kawę i opowiem ci, dlaczego kopalnia Wieczorek została zamknięta. Zamknęli ją twoi koledzy z rządu (…), bo tam już po prostu nie ma węgla – odpowiedział Kowalskiemu poseł Michał Gramatyka z Polski 2050.

@mcgramat #stitch z użytkownikiem @januszkowalskiofficial ♬ dźwięk oryginalny – Michał Gramatyka

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie