Polityka i Społeczeństwo

Janusz Kowalski porównuje TVN i TVP. I nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać

Janusz Kowalski nie widzi problemu w kontrowersyjnym projekcie zwanym Lex TVN. Poseł uważa, że należąca do Discovery stacja powinna brać przykład z TVP.

Janusz Kowalski był we wtorek gościem programu „Rzecz o polityce” dziennika „Rzeczpospolita”. Jednym z tematów rozmowy był wzbudzający skrajne emocje projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który bezpośrednio uderza w TVN. Poseł nie widzi w projekcie niczego zdrożnego, wręcz przeciwnie, uważa, że jest ona dobra dla Polski.

Ze wpisu KRS wynika, że właścicielem TVN S.A wcale nie są Amerykanie, tylko jakaś spółka zarejestrowana na lotnisku w Amsterdamie. Musimy uszczelniać prawo, żeby pieniądze nie uciekały z Polski. (…) TVN nie zniknie z Polski, bo to już jest taka znana marka, natomiast wyobrażałbym sobie, żeby TVN dostosował się do polskiego prawa – stwierdził Kowalski.

Poseł przyznał, że ma osobisty żal do stacji TVN. Boli go, że stacja jest zbyt krytyczna wobec rządów Zjednoczonej Prawicy.

98 proc. materiałów TVN są krytyczne, niesprawiedliwe, bardzo często poniżej pasa w stosunku do Zjednoczonej Prawicy – żali się Kowalski. Przyznał przy tym, że telewizji TVN… nie ogląda, woli skupić się na przekazie płynącym z mediów publicznych.

Ja nie oglądam TVN, ja oglądam telewizję publiczną jako wiarygodne medium – zdradził Kowalski. I stwierdził, że dziennikarze TVN powinni obrać za wzór pracowników TVP.

Zdecydowanie tak, absolutnie tak. Ja oglądam TVP i to jest bardzo wiarygodny i profesjonalny przekaz – powiedział poseł. – TVP jest stacją publiczną i odpowiada na zapotrzebowanie milionów Polaków, którzy najchętniej oglądają telewizję Jacka Kurskiego – skwitował entuzjastycznie poseł Kowalski.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie