Po godzinach

Janusz Kowalski marzy o Tusku za kratami. Jednak ta riposta musiała pozbawić go złudzeń

Janusz Kowalski z Solidarnej Polski nie przestaje szokować. Tym razem wyjawił wyborcom, jakie ma skryte marzenia. Przyznał, że chciałby zobaczyć… “Donalda Tuska za kratami”. Wszystko to ostro skomentował Roman Giertych.

Kowalski marzy o “Tusku za kratami”

Tak jak miliony Polaków, ja też chciałbym, i powiem to w mojej ocenie, chciałbym zobaczyć Donalda Tuska za kratami za to, co zrobił w sprawie Smoleńska.

I jestem przekonany, że prokuratura postawi zarzuty wszystkim tym ludziom, którzy doprowadzili do tej hańby – powiedział Janusz Kowalski z Solidarnej Polski na antenie Radia ZET.

Dodał, że ujawnione przez TVP nagranie rozmowy Tuska z Edmundem Klichem rzuca, jak uważa, nowe światło na wydarzenia sprzed 10 lat.

Co zaskakujące byłego lider PO zaczęła bronić… Jadwiga Emilewicz.

– Do mojego koalicyjnego kolegi. Chciałabym zapewnić, że za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy nikt nie będzie wsadzany do więzienia bez wyroku sądu. Więc chciałabym przytemperować retoryczny zapał kolegi z Solidarnej Polski powiedziała. – Powinniśmy zabiegać o wyjaśnienie tej tragedii ponad podziałami politycznymi (…) to jest sprawa państwowa, a nie polityczna. Nie wiem, czy po tylu latach jest to możliwe – dodała.

Do tego doszedł głos poseł Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

– Chciałabym, żeby pan poseł Kowalski przestał kłamać. Od pierwszego dnia prowadziliśmy własne śledztwo. Nie jest prawdą, że oddaliśmy śledztwa Rosjanom. Na podstawie umowy polsko-rosyjskiej z 14. grudnia 1993 roku od początku były prowadzone równoległe śledztwa. To było jedno z pierwszych kłamstw Antoniego Macierewicza – powiedziała.

Puenta Giertycha

Wypowiedź Kowalskiego skomentował też na Twitterze Roman Giertych. “Poseł Solidarnej Polski pan Janusz Kowalski powiedział dzisiaj w Radio Zet, że chciałby zobaczyć Donalda Tuska za kratami. Panie Pośle! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Pan poprosił wychowawcę, jak się tam już znajdziesz, o przywilej oglądania telewizji – napisał w social mediach.

Czy Tusk zasłużył jednak na krytykę polityka Solidarnej Polski?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie