Polityka i Społeczeństwo

Janusz Kowalski ciężko przeżywa decyzję prezydenta ws. Lex TVN. Popadnie w zimową depresję?

Andrzej Duda zawetował Lex TVN, co zawiodło Janusza Kowalskiego. Jak stwierdził, prezydent jest odpowiedzialny za swoją decyzję „przed Bogiem, historią i narodem”.

W poniedziałek Andrzej Duda przedstawił swoją decyzję w sprawie Lex TVN.

Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kierują ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. To znaczy, że ją wetuję – ogłosił prezydent.

Jak stwierdził, „podzielił zdanie większości Polaków”, którzy uważają, że „kolejne spory nie są potrzebne”.

Jako prezydent muszę się wznieść ponad spory i spojrzeć na sprawę zdroworozsądkowo i tak na nią patrzę. Większość moich rodaków nie chce kolejnych sporów i moim zdaniem jest działać w taki sposób, aby ich uniknąć – powiedział Duda.

Decyzja prezydenta zawiodła polityków obozu rządzącego, w tym Janusza Kowalskiego.

W 2015 r. obiecaliśmy Polakom reformę sądownictwa i repolonizację mediów. W 2017 r. prezydenckie weta zatrzymały reformę sądownictwa, a dziś kolejne prezydenckie weto zatrzymało uporządkowanie transparentności właścicielskiej mediów w Polsce. To boli polskie serca. Bardzo – napisał na Twitterze, gdy Duda ogłosił weto.

W rozmowie z Onetem Kowalski przekonuje, że Lex TVN to potrzebna i ważna ustawa. Jak podkreślił, prezydenckie weto nie zmieni zdania Zjednoczonej Prawicy w tej sprawie.

Przed nami debata na ten temat w Sejmie, a my jako Zjednoczona Prawica nie zmieniamy decyzji. Pan prezydent zgodnie z konstytucyjnymi prerogatywami podejmuje swoje decyzje i za nie przed panem Bogiem, historią i narodem będzie odpowiedzialny – powiedział Kowalski. – Ja w przeciwieństwie do PO Donalda Tuska na pewno zagłosuję za odrzuceniem weta, ponieważ jestem wierny zobowiązaniom Zjednoczonej Prawicy. Sam startując do Sejmu obiecywałem obronę polskiego węgla czy repolonizację mediów i jestem ze sobą spójny – dodał polityk Solidarnej Polski.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie