Po godzinach

Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje. Chce obniżenia wieku inicjacji seksualnej!

screen/ YouTube/ TVP

Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że to “natura” decyduje, kiedy kobieta może rozpocząć życie seksualne. Podkreśla, że już 12-13-latki mogłyby uprawiać seks.

Janusz Korwin-Mikke mówi o tym, kiedy można uprawiać seks

78-letni Korwin Mikke niedawno w kontrowersyjny sposób wypowiedział się np. na temat szokującego wyroku w sprawie gwałtu na 14-latce.

Jeśli [kobieta] nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę od dziewczyny, która owszem, chętnie… ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty? To jakiś ruch WPM – White P*ssy Matters, możliwość dowolnych oskarżeń – stwierdził polityk.

Z kolei w czasie czwartkowej transmisji online zabrał głos w temacie tzw. wieku zgody. Jego zdaniem to “natura” decyduje o tym, kiedy dana młoda dziewczyna może uprawiać seks.

– Powinien być taki, jaki jest naturalny, czyli wiek miesiączki. Są dziewczyny, które mają 12-13 lat i są całkowicie dojrzałe, a są dziewczyny, które mają 19 lat i jeszcze nie są dojrzałe stwierdził. – To nie może być tak, żeby państwo ustalało, jaki jest wiek dojrzałości seksualnej, to natura o tym decyduje – dodał. Powołał się na “niedawno uchylone prawo w Watykanie“, zgodnie z którym do 2013 roku wiek zgody wynosił 12 lat.

– A naprawdę to powinna decydować matka, bo matka takie rzeczy wie – dorzucił na końcu.

Przypominamy jednak, że Polsce wiek zgody wynosi 15 lat. W samym minionym roku stwierdzono łącznie 1360 przestępstw seksualnych z wykorzystaniem małoletniego.

Kariera zbudowana na kontrowersjach

Korwin-Mikke swoją karierę zbudował na kontrowersjach. Z jakiś zaskakujących powodów przez lata jego poglądy zyskują sympatie coraz to rosnącej liczby wyborców. W 2019 r. ponownie dostał się do Sejmu, tym razem z listy Konfederacji. Dziś ta partia cieszy się ok. 10-procentowym poparciem.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie