Kultura Polityka i Społeczeństwo

Janusz Gajos pod ostrzałem polityków partii rządzącej. W obronie wybitnego aktora stanął m.in. Wojciech Mann

Słowa Janusza Gajosa o Jarosławie Kaczyńskim wywołały burzę po stronie polityków obozu rządzącego. Na wypowiedź wybitnego aktora ostro zareagowali już między innymi minister Piotr Gliński czy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Pojawiają się jednak też głosy wsparcia dla Gajosa.

Ataki na Gajosa

Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia.

Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie – powiedział Janusz Gajos podczas swojego wystąpienia na Pol’and’Rock Festival. I wywołał ogromne poruszenie.

W obronie prezesa stanęli politycy obozu rządzącego. Beata Mazurek określiła wypowiedź Gajosa mianem „insynuacji prostaka” i wypomniała mu rolę Janka Kosa w serialu „Czterej pancerni i pies”. Piotr Gliński stwierdził, że „aktor nie jest świętą krową”. Swoje trzy grosze dorzucił Ryszard Terlecki.

Mali, śmieszni ludzie. Wydaje się im, że występują na Narodowej Scenie, a to tylko teatrzyk marionetek – stwierdził poetycko wicemarszałek Sejmu.

Sprawę skomentował także poseł Jacek Ozdoba, co skończyło się wstydliwą wpadką. Ozdoba pomylił bowiem Janusza Gajosa z Jerzym Stuhrem.

To jest na tyle niski komentarz, że mogę powiedzieć, że wolę pana Gajosa jako komisarza Rybę niż obywatela Gajosa, który zaczyna wypowiadać się w tematach politycznych – powiedział poseł Solidarnej Polski na antenie Polsat News. Problem w tym, że postać Ryby w filmie „Killer” zagrał właśnie Stuhr, nie Gajos.

Głosy wsparcia

W odpowiedzi na ataki w stronę Janusza Gajosa, pojawia się także coraz więcej głosów wsparcia dla wybitnego aktora. Na słowa Ryszarda Terleckiego o „teatrzyku marionetek” zareagował… Teatr Narodowy, na którego deskach występuje Gajos.. W mediach społecznościowych instytucji pojawił się znaczący wpis:

W repertuarze Teatru Narodowego nie ma i w najbliższym czasie nie przewidujemy spektakli marionetkowych.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie