Polityka i Społeczeństwo

Jan Grabiec bezlitośnie wypunktował posłów Lewicy. Ten wpis trafnie opisuje ich deal z Kaczyńskim

Flickr.com/PO

Dziś rano w Sejmie odbyło się spotkanie przedstawicieli klubu parlamentarnego Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami rządu oraz klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie „na żywo” relacjonowała sejmowa wysłanniczka TVN24 Agata Adamek w tonie, jakby chodziło o skrócenie kadencji parlamentu. Rządowi w to graj – mieli swoje show.

Po spotkaniu na konferencję prasową wyszli przedstawiciele Lewicy. Skompromitowany nieprawidłowościami finansowymi we własnej partii Robert Biedroń szumnie ogłosił, że wynegocjowali (z rządem PiS) budowę 75 tysięcy mieszkań na wynajem.

Kuriozalności sytuacji nie wytrzymał rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej i wyprowadził przepiękną kontrę.

Jan Grabiec przypomniał bowiem, iż w Polsce rocznie budowanych jest 140 tysięcy mieszkań na sprzedaż i wynajem. Dodał, że w latach 2008-2015 rząd PO-PSL dofinansował zakup prawie ćwierć miliona mieszkań dla młodych, a już zupełną miazgę z polityków Lewicy zrobił stwierdzając, że te 75 tysięcy mieszkań na wynajem, które dziś z rządem „wynegocjował” Biedroń to i tak ledwie ¾ ze stu tysięcy mieszkań, które rząd Morawieckiego obiecał Polakom już 5 lat temu.

Zwycięzcą tej sytuacji jest obóz PiS i osobiście premier Morawiecki, który za nic dostał poparcie Lewicy dla Funduszu Odbudowy w miejsce zbuntowanych przedstawicieli ugrupowania Zbigniewa Ziobro. Przegrała cała opozycja, bo choć parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego stanęli po stronie uczciwości i przejrzystości wydatkowania pieniędzy, rządowa telewizja wbije Polakom do głów, że opozycja jest podzielona i skłócona, a to największy prezent dla każdej władzy. Zwłaszcza dla władzy o niedemokratycznych skłonnościach.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie