Sport

Jakub Błaszczykowski pomaga w walce z koronawirusem. Przekazał ogromną kwotę!

Jakub Błaszczykowski kolejny raz wykazał się wielkim sercem. Reprezentant Polski ze swoją jego Fundacja “Ludzki Gest” przekazał na walkę z koronawirusem 400 tysięcy złotych.

Znany z akcji charytatywnych i niesienia pomocy pokrzywdzonym przez los, Jakub Błaszczykowski po raz kolejny wykazał się swoją szczodrością. Tym razem reprezentant Polski wspomógł walkę z epidemią koronawirusa. Piłkarz wraz z Fundacją “Ludzki Gest” przekazał 400 tysięcy złotych na ten cel.

– Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku Fundacji. To wspaniały gest, który przywraca wiarę w drugiego człowieka. Szczególnie w dzisiejszych czasach.

Sam Błaszczykowski włączył się również do akcji “zostań w domu” i wystosował apel do fanów. – Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym RAZEM. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Dbajcie o swoich bliskich i siebie – napisał na Instagramie zawodnik Wisły Kraków.

Błaszczykowski w 2016 r. za swoją działalność dobroczynną został odznaczony Orderem Uśmiechu, a w 2018 r. jego fundacja otrzymała nagrodę “Serce dla Sportu” w Plebiscycie “Przeglądu Sportowego”. W styczniu 2018 r. piłkarz został również uhonorowany Medalem Świętego Brata Alberta za 2017 rok.

Źródło: Onet.pl, zdjęcie: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie