Po godzinach

Jakimowicz zdziwiony, że Facebook go zablokował. Każdy dostałby bana po takim poście

Screen/ YouTube/ wSensie.tv

Aktor i showmen TVP Info Jarosław Jakimowicz poskarżył się w programie #Jedziemy, że Facebook po raz kolejny zablokował jego konto. Powód? Ponoć to, że miał on udostępnić na portalu artykuł Niezależnej.pl dot. słynnej już konferencji prasowej Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka.

Jakimowicz zablokowany na Facebooku

Aktor mówił w programie Michała Rachonia, jaki ciężki los zgotował mu Facebook.

Niezależna.pl napisała o tej konferencji pana ministra Kamińskiego, udostępniłem [artykuł] na Facebooku, Facebook mi zablokował na 30 dni to udostępnienie – aktor nie kryje żalu do portalu Marka Zuckerberga.

Niemożliwe, Jakimowicza na Facebooku zablokowali! – śmiał się Michał Rachoń.

Potem dziennikarz kontynuował temat.

– Już wiemy, że oficjalna polityka w ogóle dużych mediów społecznościowych i ich polskich biur jest taka, że banuje się wszystkie konta, które podają informacje dalej. Krótko mówiąc, mamy taką wolność mediów w mediach społecznościowych, że państwo nie mogą się dowiedzieć, co zostało znalezione na telefonach tych imigrantów – mówił Rachoń.

Powód bana

Dlaczego jednak konto Jakimowicza zostało tymczasowo zbanowane? Zapewne ktoś zgłosił post, który gwiazdor opublikował na swoim profilu. “Młody wilk” zapewne nie odwołał się od tej decyzji i stąd powstała blokada.

Należy pamiętać, że tego typu decyzje o blokadach podejmuje algorytm Facebooka, a nie żywe osoby. Historia portalu zna wiele przykładów kont, które zostały zablokowane, bowiem algorytm uznał umieszczane przez nich treści za szkodliwe społecznie. Tak samo działa np. YouTube i spora część mediów społecznościowych.

Źródło: TVP Info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie