Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Jakimowicz zaliczył potężną gafę w TVP. Chodziło o orientację seksualną znanego aktora

Screen/ YouTube/ wSensie.tv

W programie “W kontrze”, który prowadzi Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz, doszło do małego skandalu. Chodzi o orientacje seksualną nieżyjącego już aktora.

Jakimowicz zaliczył gafę?

Ogórek i Jakimowicza dyskutowali w programie o Paradzie Równości. Aktor z znany z “Młodych wilków” porównał ją do… pielgrzymki do Częstochowy.

Powód? Po niej też trzeba sprzątać ulice. Dodał, że zważywszy “kto idzie w takich paradach, niezbędna byłaby pełna deratyzacja”.

Telewizyjne show chciała uratować Ogórek. Powiedziała, że tęskni za czasami, w których to, że dany znajomy był homoseksualistą, nikogo nie interesowało.

Przecież ciągle czytasz, że ta wzięła ślub z tą, ten z tamtym, ja marzyłabym, żeby wróciły czasy gdy wszyscy wiedzieliśmy, że mamy kolegę, który żyje z mężczyzną, nikomu to nie przeszkadzało – wyjaśniła.

Po tych słowach jej kolega zrobił się nagle sentymentalny.

– W Barcelonie (gdzie Jakimowicz mieszkał – red.) naszym gościem bardzo często był znany aktor Krzysztof Kolberger. Przyjeżdżał ze swoim partnerem. Świętej pamięci Krzysztof Kolberger, a jego partnera spotkałem niedawno na ulicach Warszawy. Zajmuje się kostiumami w filmach fabularnych. Kulturalni, mili, grzeczni, wychowani… – rozrzewnił się Jakimowicz.

Prawda o znanym aktorze

Niektórych może oburzyć to, że Jakimowicz doprowadził do coming outu znanego aktora i to w chwili, gdy ten już nie żyje. Sam Kolberger nigdy zaś nie obnosił się ze swoim homoseksualizmem, choć wiele osób wiedziało, że ma partnera. Był więc bardzo blisko “ideału” geja, o jakim wspomniała Ogórek.

Jakimowicz mówił o powyższym już w innych wywiadach, jakich udzielał w ostatnich latach. Czy jednak popełnił gafę? W pewnym sensie tak…

Sam Kolberger w 2011 r. zmarł na raka nerek. Do dziś żyje jednak jego była żona i córka Julia.

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie