Polityka i Społeczeństwo

Jakimowicz po raz pierwszy jest rzetelny? Bez żartów. Po raz kolejny przypuścił żałosny atak na osoby LGBT

Jakimowicz dziwny wpis

Jarosław Jakimowicz powiedział na antenie TVP, że będzie „pierwszy raz rzetelny”. Chodziło o Paradę Równości i statystyki dot. homoseksualności. – Oni dbają wszelkimi metodami o to, żeby wydawało się ich więcej – mówił w programie w niedzielę aktor.

Jakimowicz krytykuje Paradę Równości

W programie „W kontrze”, który prowadzi Jakimowicz, omawiano kwestię Parady Równości. Gwiazdor polskiego kina z lat 90. nie szczędził jego uczestnikom cierpkich słów. – To kolorowi przebierańcy reprezentowani przez różnych polityków – mówił.

Potem dodał, że będzie rzetelny.

Ja muszę powiedzieć państwu, żeby to było rzetelnie. To, co widzieliście na ulicach, to jest 3 do 5 procent społeczeństwa. Próbują zrobić wszystko, żeby pokazać, że tego jest połowa. Oni dbają o to wszelkimi metodami, żeby się wydawało tego więcej. Ja powiem więcej i będę pierwszy raz rzetelny – mówił.

Potem wszedł na temat wykreślenia przez WHO homoseksualizmu z listy chorób.

– WHO 17 maja 1990 roku wykreśliło homoseksualizm z listy chorób. Ciekawostka, towarzystwa psychiatryczne i psychologów różnych zrzeszonych w 1973 roku wykreśliły homoseksualizm z chorób. Jak przebiegały te wykreślenia, jak lobbowano, o tym trzeba sobie przeczytać – ciągnął dalej Jakimowicz.

Atakował też prezydenta Warszawy, który wziął udział w paradzie.

Rafał Trzaskowski wczoraj pływał na tej paradzie jak ryba w wodzie. Widziałem – powiedział.

Trzaskowski na Paradzie Równości

I rzeczywiście, Paradę Równości otworzył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski razem z unijną komisarz do spraw równości Heleną Dalli. W tym roku warszawska Parada Równości łączyła się z ukraińską KyivPride – ulicami stolicy przeszedł wspólny, tęczowy marsz warszawsko-kijowski.

Wszystko to nie uszło uwadze PiS-u. Podczas spotkania z wyborcami we Włocławku, Jarosław Kaczyński drwił z, jak sam to określił, „lewicowych poglądów” dotyczących tożsamości płciowej. – Można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda… ja bym to badał, no ale można – mówił do swoich zwolenników.

Jak widać, kwestie dot. LGBT ponownie są wykorzystywane przez polityków do dzielenia społeczeństwa…

Czytaj również:

Źródło: TVP, Twitter, wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie