Polityka i Społeczeństwo

Jaką pierwszą damą będzie Małgorzata Trzaskowska? “Jak coś mówię, to robię”

Małgorzata Trzaskowska
Shutterstock

Małgorzata Trzaskowska wyruszyła w trasę po Polsce. Odbywa dziesiątki spotkań, a na jednym z wieców zapowiedziała, że chce zostać rzeczniczką kobiet. Jej aktywność jest przeciwieństwem Agaty Kornhauser-Dudy, która jest wycofana i przez pięć lat nie zabrała głosu w żadnej ważnej sprawie.

Rafał Trzaskowski na wiecu w Warszawie uchylił rąbka tajemnicy, jak wyglądają poranki w domu Trzaskowskich. Gdy otwierają oczy, Małgorzata Trzaskowska pyta “Jaki jest plan?” i wspólnie ustalają co będą robili. Gdy prezydent Warszawy zdecydował się na start w wyborach prezydenckich, to magiczne i rytualne pytanie nie padło. Nie potrzebowali słów, bo oboje wiedzieli przed jak ważnym dla Polski zadaniem stają. Zdecydowali, że wspólnie staną do bitwy z dziką legislacją, łamaniem konstytucji, marnotrawieniem publicznych pieniędzy, zawłaszczaniem państwa, hejtem i odbieraniem ludziom godności. Zdecydowali, że staną w obronie słabszych i zderzą się z całą państwową maszynerią kłamstwa. Niektórzy mają się czego bać, ponieważ Małgorzata Trzaskowska, to kobieta która wychowała się na Śląsku.

Wychowałam się w mniejszej miejscowości, uwielbiam ludzi, spotkania, jestem otwarta i uważam, że każda historia, tak jak każdy problem, są tak samo ważne – napisała na Facebooku przed wyruszeniem w drogę. Fani od razu ją pokochali – Świetny pomysł, taka wspierająca żona to prawdziwy skarb!skomentowała jedna z internautek. Inni m.in. pisali – Cudownie, wspólny udział jest bardzo ważny, wsparcie kobiety dla innych kobiet w różnych tematach jest wprost konieczne. Nareszcie doczekaliśmy się Pani Małgosiu otwartej osoby na wszystko(…).

Ruszyła w Polskę na pierwsze spotkania. W Przecławiu rozmawiała z o roli kobiet w lokalnych społecznościach, w Skierniewicach powiedziała “Jak coś mówię, to robię”, gdy prowadzono dyskusję na temat zawodów, które są mocno sfeminizowane, czyli związanych z ochroną zdrowia i edukacją. Na spotkaniu z łódzkim oddziałem Centrum Praw Kobiet rozmawiała o edukacji antyprzemocowej i antydyskryminacyjnej. Na wiecu w Łodzi padły bardzo ważne słowa – Chcemy, aby nasz głos był słyszany. Dlatego ja chcę być Waszą – naszą – rzeczniczką. Rzeczniczką Polek! 

W Kaliszu odwiedziła fundację CHOPS, która na co dzień zajmuje się pomocą osobom słabszym, starszym, chorym i uzależnionym. O zachorowaniach na raka piersi, profilaktyce i odpowiedniej diagnostyce nowotworów rozmawiała z Częstochowskimi Amazonkami. Na wiecu w Katowicach mówiła, że będzie walczyła o prawa kobiet i zapowiedziała, że będzie rzeczniczką wprowadzenia rozwiązań, które zmienią ich sytuację na lepsze. Jednym z takich rozwiązań jest dodatek rekompensacyjny przyznawany do kobiecych emerytur. 200 zł do emerytury za każde dziecko to zobowiązanie wyborcze Małgorzaty Trzaskowskiej. W Tychach odwiedziła Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie