Polityka i Społeczeństwo

Jaką pierwszą damą będzie Małgorzata Trzaskowska? “Jak coś mówię, to robię”

Małgorzata Trzaskowska
Shutterstock

Małgorzata Trzaskowska wyruszyła w trasę po Polsce. Odbywa dziesiątki spotkań, a na jednym z wieców zapowiedziała, że chce zostać rzeczniczką kobiet. Jej aktywność jest przeciwieństwem Agaty Kornhauser-Dudy, która jest wycofana i przez pięć lat nie zabrała głosu w żadnej ważnej sprawie.

Rafał Trzaskowski na wiecu w Warszawie uchylił rąbka tajemnicy, jak wyglądają poranki w domu Trzaskowskich. Gdy otwierają oczy, Małgorzata Trzaskowska pyta “Jaki jest plan?” i wspólnie ustalają co będą robili. Gdy prezydent Warszawy zdecydował się na start w wyborach prezydenckich, to magiczne i rytualne pytanie nie padło. Nie potrzebowali słów, bo oboje wiedzieli przed jak ważnym dla Polski zadaniem stają. Zdecydowali, że wspólnie staną do bitwy z dziką legislacją, łamaniem konstytucji, marnotrawieniem publicznych pieniędzy, zawłaszczaniem państwa, hejtem i odbieraniem ludziom godności. Zdecydowali, że staną w obronie słabszych i zderzą się z całą państwową maszynerią kłamstwa. Niektórzy mają się czego bać, ponieważ Małgorzata Trzaskowska, to kobieta która wychowała się na Śląsku.

Wychowałam się w mniejszej miejscowości, uwielbiam ludzi, spotkania, jestem otwarta i uważam, że każda historia, tak jak każdy problem, są tak samo ważne – napisała na Facebooku przed wyruszeniem w drogę. Fani od razu ją pokochali – Świetny pomysł, taka wspierająca żona to prawdziwy skarb!skomentowała jedna z internautek. Inni m.in. pisali – Cudownie, wspólny udział jest bardzo ważny, wsparcie kobiety dla innych kobiet w różnych tematach jest wprost konieczne. Nareszcie doczekaliśmy się Pani Małgosiu otwartej osoby na wszystko(…).

Ruszyła w Polskę na pierwsze spotkania. W Przecławiu rozmawiała z o roli kobiet w lokalnych społecznościach, w Skierniewicach powiedziała “Jak coś mówię, to robię”, gdy prowadzono dyskusję na temat zawodów, które są mocno sfeminizowane, czyli związanych z ochroną zdrowia i edukacją. Na spotkaniu z łódzkim oddziałem Centrum Praw Kobiet rozmawiała o edukacji antyprzemocowej i antydyskryminacyjnej. Na wiecu w Łodzi padły bardzo ważne słowa – Chcemy, aby nasz głos był słyszany. Dlatego ja chcę być Waszą – naszą – rzeczniczką. Rzeczniczką Polek! 

W Kaliszu odwiedziła fundację CHOPS, która na co dzień zajmuje się pomocą osobom słabszym, starszym, chorym i uzależnionym. O zachorowaniach na raka piersi, profilaktyce i odpowiedniej diagnostyce nowotworów rozmawiała z Częstochowskimi Amazonkami. Na wiecu w Katowicach mówiła, że będzie walczyła o prawa kobiet i zapowiedziała, że będzie rzeczniczką wprowadzenia rozwiązań, które zmienią ich sytuację na lepsze. Jednym z takich rozwiązań jest dodatek rekompensacyjny przyznawany do kobiecych emerytur. 200 zł do emerytury za każde dziecko to zobowiązanie wyborcze Małgorzaty Trzaskowskiej. W Tychach odwiedziła Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie