Polityka i Społeczeństwo

Jaka będzie przyszłość Rafała Trzaskowskiego? Jego wynik to solidny fundament [OPINIA]

Trzaskowski ma poparcie środowisk naukowych
Tomasz Warszewski / Shutterstock.com

Wszystko wskazuje na to, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda. Nie oznacza to jednak końca kariery Rafała Trzaskowskiego. Mało tego, świetny wynik, jaki udało mu się zrobić w II turze, może okazać się paliwem, które przyspieszy jego karierę. 

Trzaskowski nowym liderem PO?

Spokojnie, nie twierdzimy, że w PO dojdzie do wojny domowej i obalenia Borysa Budki. Raczej o to, że Trzaskowski może stanął teraz w pierwszej linii walki z PiS.

Obecny prezydent Warszawy (aż chciałoby się napisać “elekt” i dodać “Polski”) pokazał w czasie kampanii, że potrafi obudzić w wyborcach PO tak dużą energię, której od pewnego czasu w tym ugrupowaniu chyba brakowało. Co ciekawe, w ostatnim okresie udało mu się zaprezentować nie jako kandydat stricte partyjny, ale w szerszym kontekście, jako polityk popierany też przez samorządowców, a po pierwszej turze nawet Szymona Hołownię i ogólnie opozycję. To może zaprocentować.

Przyszłość Trzaskowskiego

Jaka jednak konkretnie będzie przyszłość byłego już kandydata PO na prezydenta? Z pewnością wraca on do pracy w warszawskim ratuszu, ale nas bardziej interesuje to, jak wykorzysta swój potencjał w czasie najbliższych miesięcy.

Po pierwsze, może na dłużej stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków PO. Razem z Borysem Budką i jego najbliższym otoczeniem. Wcześniej był oczywiście znany, ale nie tak, jak jest dziś.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie