Po godzinach

Jak zachęcić Polaków do szczepień? Antyporadnik, z którego niestety najwyraźniej skorzystało PiS

screen/ wPolsce

We Francji eksplodowała nowa moda. Wszyscy chcą się szczepić na COVID-19! Powód? Słowa prezydenta Macrona o tym, że  osoby niezaszczepione wkrótce nie będą mogły korzystać z różnych usług publicznych. Polscy politycy jednak nie gęsi i swoje metody na zachęcanie do szczepień też mają.
W tym tekście przyjrzymy się ich błyskotliwej strategii na walkę z koronawirusem.

Zachęć loterią

Ktoś w końcu musi to powiedzieć: Macron okazał się – delikatnie mówiąc! – mało sympatycznym gościem. Niczym krwawy dyktator z lat 30. wymusił na swoich obywatelach bolesne pielgrzymki do punktów szczepień. Bez podwójnego ukłucia przeciętny Francuz nie zostanie od sierpnia wpuszczony do restauracji czy pociągu. Zgroza!

Całe szczęście nasz rząd składa się z fajniejszych kolesi i ma lepsze metody. Oferuje nam bowiem… loterię. Tak, by zachęcić krnąbrnych obywateli do zaszczepienia się, zorganizowano nową wersję Lotto. Nie trzeba jednak skreślać liczb, a jedynie dać się dwa razy ukłuć. Efekt? Hmm, no właśnie… Proces szczepień zwolnił. Widać, Polacy tak wzbogacili się za rządów PiS, że gardzą już darmowymi pieniędzmi czy samochodami.

No cóż, szukajmy innych metod…

Lekko postrasz

W porządku, nie udało się po dobroci, więc czas na kija. Tyle że ten nie może być nazbyt twardy, by nikogo tak na serio nie zdzielić. Na pierwszy front wysłano rzecznika rządu.

– Bez większej liczby szczepień grozi nam IV fala epidemii i wprowadzenie pewnych obostrzeń na jesień – pogroził palcem Piotr Müller.

Coś podobnego napomknęli tu i ówdzie i inni politycy oraz urzędnicy PiS.

Tyle że lockdown przestał już być chyba poważnie traktowany przez kogokolwiek. Właściwie już po jego pierwszej “edycji” ruszyło obchodzenie obostrzeń i podchodzenie do sprawy w nader swobodny sposób.

Panowie politycy, straszenie lockdownem też już nie działa!

Nic to, szukamy nadal.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia
Ładowanie