Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Jak Polacy oceniają Pierwsze Damy? Zdecydowana liderka popularności

W najnowszym sondażu IBRIS na zlecienie Wirtualnej Polski, ankietowali ocenili działalność Agaty Dudy, a także wskazali najlepszą – ich zdaniem – pierwszą damę po 1990 roku.

Do wyborów prezydenckich został niecały miesiąc, a kampania rusza pełną parą. Kandydaci raz jeszcze będą prześwietlani przez media ze wszystkich stron i nie ominie to również ich partnerek lub partnera. Przy tej okazji IBRIS przepytał grupę 1100 osób w formie wywiadów telefonicznych i zbadał co Polacy myślą o działalności Pierwszych Dam po 1990 roku oraz aktualnej żonie głowy państwa – Agacie Dudzie.

Zdecydowaną liderką rankingu popularności jest wciąż Jolanta Kwaśniewska.

Choć od prezydentury jej męża, Aleksandra Kwaśniewskiego minęło już 15 lat, Kwaśniewska wciąż jest ciepło wspominana przez społeczeństwo. Jej rolę Pierwszej Damy pozytywnie ocenia 48,1% badanych.

Na drugim miejscu znalazła się Agata Duda. Z roli obecnej Pierwszej Damy zadowolonych jest 20,6 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce na podium zajęła Maria Kaczyńska. Tragicznie zmarła pierwsza dama została pozytywnie oceniona przez 16,6 proc. badanych.

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się Anna Komorowski z 1,6 % i Danuta Wałęsa z 0,6 % respondentów ocenia dobrze ich działalność.

Ankietowani ocenili także działalność Agaty Dudy. Co ciekawe najczęściej pojawiające się opinie to “raczej dobrze” – 26,9% i…trudno powiedzieć – 26,3%. Po pięciu latach wciąż trudno powiedzieć. To mówi dużo.

Zdecydowanie dobrze Pierwszą damę odbiera z kolei 21,8%, a wręcz przeciwnie – 18,1%.

Źródło: WP. PL, zdjęcie: Fotokon/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie