Polityka i Społeczeństwo

Jak Polacy oceniają członków nowego rządu? Ci dwaj politycy wypadają wyjątkowo słabo [SONDAŻ]

Długo zapowiadana rekonstrukcja rządu stała się faktem. Doszło do przetasowań personalnych, spektakularnych powrotów, jest też kilka nowych twarzy. Jak Polacy oceniają członków nowego rządu? Pokazuje to nowy sondaż.

Premierem pozostaje Mateusz Morawiecki, ale będzie nad nim czuwał Jarosław Kaczyński. Prezes dołącza do rządu jako wicepremier i koordynator kilku resortów. Do gabinetu wraca też Jarosław Gowin, który pokieruje resortem rozwoju i pracy. Kilku ministrów musiało pożegnać się ze stanowiskami – w rządzie nie zobaczymy już m.in. Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Jadwigi Emilewicz czy Dariusza Piontkowskiego.

Dwaj panowie na minus

Jak Polacy oceniają członków nowego gabinetu? Postanowiła to sprawdzić „Rzeczpospolita”. Odpowiedzi przynosi sondaż przeprowadzony przez IBRIS. Badanie sprawdzało rozpoznawalność i ocenę polityków.

Wyjątkowo źle oceniani są szczególnie dwaj panowie. To Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro. Złą opinię o ministrze sprawiedliwości ma aż 49,4 procent badanych, o Kaczyńskim – 42,6 procent. Przy tym obaj są doskonale znani wyborcom. Prezesa nie zna śladowa ilość Polaków, zaledwie 1,2 procent. Ziobry – tylko 2,3 procent ankietowanych. Są więc rozpoznawalni i nielubiani.

Więcej negatywnych, niż pozytywnych ocen zebrał także wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Źle ocenia go 39,1 procent ankietowanych, dobrze – 33 procent. Co ciekawe, Sasina nie rozpoznaje 6,1 procent respondentów, choć w ostatnich miesiącach było o nim bardzo głośno, choćby z powodu fiaska z organizacją wyborów-widmo.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie