Polityka i Społeczeństwo

Jak Polacy oceniają bieg spraw w naszym kraju? Okazuje się, że nie najlepiej [SONDAŻ]

Jak Polacy oceniają bieg spraw w kraju? Okazuje się, że opinia blisko połowy Polaków na ten temat jest negatywna. Ich zdaniem zmiany w Polsce idą w złym kierunku.

W sierpniu pracownia Kantar przeprowadziła badanie „Nastroje społeczne Polaków”, w którym sprawdzono, jak Polacy oceniają bieg spraw w naszym kraju. Wyniki sondażu muszą dać do myślenia rządzącym.

Okazuje się, że blisko połowa – aż 48 procent – badanych jest zaniepokojona kierunkiem, w którym zmierza kraj i negatywnie ocenia kierunek zmian zachodzących w Polsce. Sprawy ocenia pozytywnie 35 procent ankietowanych, a pozostałe 17 nie ma na ten temat zdania.

W porównaniu do analogicznego badania z poprzedniego miesiąca, wzrósł odsetek osób niezadowolonych – o 3 punkty procentowe. O dwa punkty procentowe wzrósł też odsetek zadowolonych z biegu spraw w naszym kraju.

Co mówią szczegółowe wyniki sondażu? Jeśli chodzi o gospodarkę, to większość – 56 procent – jest zdania, że znajdujemy się w stanie kryzysu. 32 procent uważa, że Polska jest teraz w stanie powolnego rozwoju, a 4 procent uważa, że to rozwój dynamiczny. Dodatkowo ponad jedna trzecia Polaków uważa, że materialne warunki życia nie poprawią się w najbliższych latach. 23 procent sądzi, że będzie odwrotnie.[]

Bardziej optymistycznie Polacy patrzą na rynek pracy. Ponad połowa badanych – 56 procent – jest przekonana, że w naszym kraju nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy. 34 procent jest odmiennego zdania.

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie