Po godzinach

Jak nie wirus to UFO. Chiny twierdzą, że odebrały sygnał od kosmitów, sensacyjny raport błyskawicznie zniknął

Chiny twierdzą, że odebrały sygnał pochodzący od obcych cywilizacji. Raport na ten temat zniknął z łamów „Science and Technology Daily”.

Znikający raport

Jak donosi agencja Bloomberga, z Chin dobiegły wieści, że Sky Eye, największy radioteleskop na świecie, odebrał sygnał, który może pochodzić od obcych cywilizacji. Sygnały elektromagnetyczne wąskiego pasma, które wychwyciło urządzenie, różniły się od tych odbieranych wcześniej. Sprawa miała zostać poddana dalszym analizom.

Raport, który powołuje się na Zhanga Tonjie, głównego badacza z zespołu ds. poszukiwań cywilizacji pozaziemskich, założonego przez Beijing Normal University, Narodowe Obserwatorium Astronomiczne Chińskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytet Berkeley w Kalifornii, zniknął jednak ze stron „Science and Technology Daily”, oficjalnej gazecie Ministerstwa Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej. Dlaczego? Przyczyny nie zostały podane, co zapewne posłuży do kreowania teorii spiskowych.

Teleskop Sky Eye rozpoczął poszukiwania życia pozaziemskiego w grudniu 2020 roku. Badacze odebrali dwa podejrzane sygnały w 2020, a kolejne w 2022 roku. Zhang Tonije, na którego powołują się autorzy usuniętego raportu, wyjaśnia, że teleskop jest niezwykle wrażliwy na odbiór sygnałów radiowych wąskiego pasma i odgrywa kluczową rolę w poszukiwaniu obcych cywilizacji. Dodał też, że nietypowe sygnały mogą być też rodzajem zakłóceń radiowych.

Kongres USA o UFO

Co ciekawe, kilka tygodnie temu w amerykańskim Kongresie odbyło się posiedzenie dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających. Scott Bray, zastępca dyrektora wywiadu marynarki wojennej, powiedział, że liczba UFO, skatalogowanych przez nowo utworzoną grupę zadaniową Pentagonu, wzrosła do aż 400. Urzędnicy przyznali też, że analitycy ds. wywiadu i obronności nie byli w stanie wykluczyć pozaziemskiego pochodzenia zjawisk, ale nie można też tego w żaden sposób potwierdzić.

Nie mamy żadnych materiałów, nie zauważyliśmy w grupie zadaniowej żadnych emanacji, które wskazywałyby, że to coś pozaziemskiego – powiedział urzędnik. Pentagon ma kontynuować badania w tej sprawie.

Czytaj również:

Źródło: Forsal.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie