Po godzinach

Jak mogliśmy na to nie wpaść! Ogórek uroczo wyjaśniła powód wysokich cen paliw. Internauci chcą dać jej Nobla [VIDEO]

Magdalena Ogórek wygłosiła absurdalną teorię na temat rosnących cen paliwa. Wyśmiali ją internauci i specjaliści z branży.

Na niektórych stacjach benzynowych można zobaczyć już ceny na poziomie 8 zł za litr paliwa. Do obrony wysokich cen przystąpiła Magdalena Ogórek w programie “Plan dnia” w TVP Info. Celebrytka stwierdziła, że kosmiczne ceny na stacjach mają nas bronić przed wykupieniem benzyny przez obcokrajowców.

Internet kpi z Ogórek

Ja się zastanawiam, dlaczego opozycja nie mówi Polakom prawdy. Dlaczego nie mówią, że wjechało milion samochodów z ukraińskimi rejestracjami i ci ludzie też tankują. Gdyby u nas benzyna była po 6 zł – Orlen to podkreśla – to tankowaliby u nas Niemcy, Czesi i paliwo skończyłoby się w tydzień. Trzeba jakoś trzymać ceny na tym rynku – oznajmiła w trakcie rozmowy z wicemarszałkiem Senatu Markiem Pękiem z PiS.

Do teorii lansowanej przez Magdalenę Ogórek odniósł się Radomir Witt, dziennikarz TVN24 – Natychmiast podwyższyć ceny w sklepach spożywczych, żeby nie przyjechali z Niemiec i nie wykupili całej żywności! – ironizował.

Z kolei Janusz Schwertner z Onetu, wyliczył w punktach ewolucję w drożyźnianym przekazie – Ewolucja polskiego rządu i podporządkowanych mu dziennikarzy na przestrzeni ostatnich miesięcy: 1. Drożej nie będzie. 2. Jest drożej, ale to wina Tuska. 3. Jest drożej dla Waszego dobra. Godne uznania – kpił.

Teoria Ogórek jest nieweryfikowalna

Wirtualna Polska poprosiła ekspertów o ocenę najnowszej zdobyczy intelektualno-logicznej Magdaleny Ogórek. Związek cen paliw z ruchem uchodźców stanowczo odrzuca Rafał Zasuń, szef portalu WysokieNapiecie.pl

Ta teoria jest nieweryfikowalna. Nie ma problemu z dostawami na stację paliw, zdolności rafinerii nie są wyczerpane. Oczywiście ceny ropy wzrosły po wybuchu wojny w Ukrainie, ograniczyliśmy import tańszej ropy z Rosji na rzecz droższej, np. z Arabii Saudyjskiej – tłumaczy.

Z kolei Jakub Wiech, ekspert portalu Energetyka24.pl, ocenia, że “tankowanie na stacjach w Polsce pozostanie jedynie atrakcyjne w ruchu przygranicznym” –  Nie należy spodziewać się wielkiego najazdu zza Odry – komentuje.

Czytaj również:

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie