Polityka i Społeczeństwo

Jadwiga Emilewicz nareszcie skomentowała swój narciarski wyczyn. W sieci zawrzało

Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz posypała głowę popiołem. – Niestety mama wygrała we mnie z posłanką. Pomyślałam, że skoro przez ostatnie pięć lat spędzałam tak bardzo mało czasu z dziećmi, a wszystko jest zgodne z przepisami, to mogę jechać – powiedziała w wywiadzie dla Interii. Tyle że swoją wypowiedzią wywołała w sieci burzę.

Emilewicz przeprasza

Portal tvn24.pl informował w pierwszej połowie stycznia, że trzech synów Emilewicz wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jako zawodowi sportowcy. Problem w tym, że nie mieli specjalnych licencji. Co jest jeszcze dziwniejsze, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, jak sprawa wyszła na jaw. Do wspomnianego rejestru dopisano też samą ex-wicepremier.

Choć ta ostatnia broniła się w ostatnim czasie w mediach i starała jakoś wyjaśnić swoją wpadkę, teraz posypała głowę popiołem.

Politykom wolno mniej zwłaszcza w tak trudnej sytuacji jak pandemia. Nie powinnam była jechać. Z pokorą przyjmuję krytykę internautów, mediów, klubowych kolegów i opozycji. To, co się wydarzyło nie powinno mieć miejsca – powiedziała.

Jak dodała,mama wygrała u mnie z posłanką (…) Nie zadałam sobie pytania, czy to wypada. Powinniśmy byli zostać w domu, bo taki jest koszt obowiązków, których się podjęłam.”

Dowiedzieliśmy się też od niej, że posiadanie wspominanej licencji nie było konieczne do wzięcia udziału w zgrupowaniu. Jej synowie trenują zaś w klubie od 6 roku życia.

Reakcje internautów

Jeśli jednak była wicepremier uważała, że powyższe będzie wystarczające, by wyborcy jej wybaczyli, była w błędzie. Internauci są na nią wściekli i kpią z jej wyjaśnień.

Zdarzają się nawet głosy, że powinna złożyć swój mandat.

Inni dostrzegają w tym elementy komedii, która swoją absurdalnością zawstydziłaby Stanisława Bareję.

Niektórzy zauważają, że nawet byli partyjni koledzy z Porozumienia są nadal źli na ex-wicepremier.

Emilewicz nie była chyba zresztą nazbyt lubiana w macierzystym ugrupowaniu. We wrześniu ub.r. odeszła z Porozumienia, pozostając w klubie parlamentarnym PiS jako posłanka bezpartyjna.

Źródło: Interia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie