Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Jacek Sasin został zapytany, czy TVP sprzyja Dudzie. Minister pozwolił sobie na zaskakującą chwilę szczerości

Jacek Sasin skandaliczne słowa
YouTube/ Rzeczpospolita TV

Dziś rano gościem Roberta Mazurka w RMF FM był wicepremier Jacek Sasin. Tematem rozmowy była głównie kampania wyborcza. Polityk PiS twierdził, że zwycięzcą wczorajszej “debaty” był Andrzej Duda.

Andrzej jednak wygrał!

Przypomnijmy, że wczoraj zorganizowano dwie debaty wyborcze. Problem polegał na tym, że na każdej pojawił się tylko jeden z kandydatów. Innymi słowy “swoją” debatę miał Andrzej Duda. Sam też dyskutował z mediami Rafał Trzaskowski. Politycy nie zmierzyli się w bezpośrednim starciu, stąd trudno uznać, kto lepiej wypadł. Inaczej sądzi jednak Jacek Sasin.

Jak się zestawi te dwa wystąpienia, to wydaje się, że wystąpienie pana prezydenta Andrzeja Dudy w Końskich biło na głowę to, co mogliśmy oglądać w Lesznie – mówił w RMF FM wicepremier.

Trudno to uznać za coś innego, jak tylko próbę zaczarowania rzeczywistości.  Dodał też, że w tym, co robi kandydat KO na prezydenta, “brakuje wiarygodności”.

Odszkodowania od Niemców

Jak zaś w kontekście wiarygodności wypada rząd PiS, który miał walczyć o odszkodowania od Niemiec za to, co spotkało nas z ich strony w czasie II wojny światowej? Przyciśnięty przez dziennikarza Sasin powiedział, że formalnie nie ma stanowiska rządu w tej sprawie, nie ma stanowiska negocjacyjnego, ale temat jest ciągle poruszany w rozmowach, istnieje w relacjach polsko-niemieckich”. Bez formalnych działań trudno jednak mówić o jakimś progresie w tej sprawie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie